Valga massöör püüab üha uusi auhindu

Aleksandr Berkise salongile Valgas andis nime tema koolitaja Riias. Olles kuulnud, et töökoha seinad on violetset tooni, pakkus koolitaja välja nime Lavendli Paradiis. Nii jäigi.

FOTO: Arvo Meeks

Valgalane Aleksandr Berkis tegi neli aastat tagasi kannapöörde ja vahetas lihatööstuse ametikoha massööritöö vastu. Nüüdseks on ta tunnustust kogunud välismaalgi ja sõidab sügisel Türki ülemaailmsele võistlusele.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Berkis on põline valgalane. Tema isa on eestlane ja ema lätlane, perekonnas räägiti vene keelt. Valgast eemal elas mees vaid siis, kui õppis paar aastat Tallinna transpordikoolis, kus omandas tehniku-mehaaniku eriala. Pärast seda töötas ta aastaid praegu Atria ASile kuuluvas Valga lihatööstuses automaatiku-lukksepana. Tapmist ta seal kõrvalt ei näinud, sest töökoht oli pakendus- ja tootmisosakonnas. Töö oli küll raske, ent see polnud siiski peamine põhjus, miks ta muutust soovima hakkas.

«Kümne aasta jooksul arengut ei olnud. Hakkas igav. Seltskond oli hea ja ülemus ka, aga soovisin midagi muud. Massaažiga tahtsin ammu tegeleda, aga lihtsalt ei olnud võimalust. Tallinnast leidsin kümme aastat tagasi massaažikooli, aga seal ei olnud kaugõppevõimalust,» kirjeldas Berkis.

Tagasi üles