Ülevaade Kagu-Eesti teetöödest

  • Maikuust algavad Kagu-Eestis suured teetööd.
  • Kõige suurema maksuvusega projekt võetakse ette Antslas ja selle ümbruses.
  • Valgamaal sel aastal suuremaid teetöid ei tule.

Lõuna-Eestis käivad mitmel pool teetööd.

FOTO: Arved Breidaks

Sel aastal kulutatakse Kagu-Eesti teede paremaks muutmiseks mitukümmend miljonit eurot. Suuremad ehitus- ja parandustööd on plaanis Põlva- ja Võrumaal. Valgamaalased peavad leppima väiksemate parandustega, sest sealsete teede suureks remondiks pole maanteeameti hinnangul vajadust.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Maksumuselt kõige suurem remont läheb mais käima Võrumaal Antslas ja selle ümbruses, kus maapinda maetakse 7,6 miljonit eurot. Mainitud töid on nimetatud isegi Antsla sajandi projektiks, mis annab tõuke vallakeskuse edasisele arengule. Selle raha eest uuendatakse näiteks teekatet ning parandatakse oluliste ristmike liiklusohutust. Sealjuures saab uue kuue Antsla keskristmik, mis ehitatakse ümber ringristmikuks.

Kui Põlvamaal tehakse suuri teetöid viies ja Võrumaal neljas piirkonnas, siis Valgamaal pole sel aastal ühtegi suuremat muudatust plaanis. Maanteeameti lõuna regiooni ehitusvaldkonna juht Janar Taal ütles, et rekonstrueerimise ja taastusremondi objektid valitakse välja vajaduspõhiselt. «Sel aastal polnud vajadust teha Valgamaa riigiteedel taastus- ja rekonstrueerimistöid.»

Tagasi üles