Galerii: Võru noored jooksid ratastoolilaste heaks teatejooksu

Võru lapsed jooksid täna Kesklinna pargis heategevuslikku teatejooksu. Sellised jooksud toimusid täna paljudes Eesti paikades.

Heategevuslik teatejooks toimus tänavu juba 14. korda. Rohkem kui 12 000 osavõtjaga jooks korraldati Haapsalu neuroloogilise rehabilitatsioonikeskuse juures asuva ratastoolikasutajate mängupargi laiendamise toetuseks.

Tallinnas Kadrioru pargis presidendi lossi ees läks starti läks üle 1300 koolinoore Roman Fosti eestvedamisel. Täpselt samal ajal andis president Kersti Kaljulaid teatejooksule stardi Tartus 1000 osavõtjale.

„Igaüks teist jookseb täna paarsada meetrid, kõigi peale kokku tuleb sellest aga rohkem kui kaks tuhat kilomeetrit. See on umbes sama palju kui joosta siit Pariisi või Londonisse või Veneetsiasse. Heategevusega on samamoodi - kui igaüks teeb väikese heateo, siis sünnib sellest kokku midagi väga suurt,“ ütles Kaljulaid.

Pärnus läks starti ligi 1200 osavõtjat ning jooksud toimusid ka Arukülas, Keilas, Peetris, Viimsis, Narva-Jõesuus, Kohtla-Järvel, Narvas, Sillamäel, Elvas, Valgas, Otepääl, Tõrvas, Viljandis, Kuressaares, Muhus, Põlvas, Paides, Raplas, Jõgeval, Rakveres, Haapsalus, Võrus ja Kärdlas.

Haapsalu rehabilitatsioonikeskus on Eesti suurim liikumispuudega inimestele taastusravi teenuse osutaja. Aastas käib seal ravil ligikaudu 3500 inimest, sealhulgas liikumisvõime kaotanud lapsed. Inimesed, kellel õnnetuse või haiguse tõttu on liikumisvõime vähenenud, saavad Haapsalus vajalikku taastusravi ja nad õpivad oskusi, mis vajalikud igapäevaelus hakkama saamiseks.

Tagasi üles