Täna algab käsipalli meistriliiga finaalseeria

Meistritiitel on muutunud Servitile traditsiooniks. «Aga peame olema valvsad, sest vastased tugevdavad oma ridu,» tõdes Serviti peatreener Kalmer Musting.

FOTO: Madis Perli

Meeste käsipalli meistriliiga hooaja lõpuni pole enam palju jäänud – maksimaalselt kaheksa mängu. Täna hakkavad kulla nimel võitlema Põlva Serviti ja HC Tallinn, eile alustasid pronksiheitlust HC Kehra / Horizon Pulp & Paper ja Põlva Coop.

Taasiseseisvunud Eestis selgub meister 28. korda. Põlva Serviti on võitnud 13 ja HC Kehra 11 kulda, Valga Maret-Sport, HC Viimsi ning HC Chocolate Boys krooniti tšempioniks ühel korral. HC Tallinn kindlustas finaali jõudmisega esimese medali ja tänavuse karikavõitjana on tal võimalus teha kuldne duubel.

Serviti soosikukoormat ei karda

Neli viimast meistrikulda võitnud Servitist võib edu korral saada esimene klubi, kes triumfeerinud viis aastat järjest. Neli kulda jutti võitis aastatel 1993–1996 ka Kehra. Tänavusel hooajal kaotas Serviti pealinlastele esimeses liigamängus 23 : 27 ning detsembrikuises karikafinaalis 23 : 26, selle aastanumbri sees alistati Tallinn kolmel korral.

«Usutavasti peetakse meid soosikuks, aga meil pole sellega probleeme. Kindlasti tuleb väga huvitav vastasseis, sest kui räägitakse Tallinna trumpidest ehk väravavahist, heast kaitsest ja kiirrünnakutest, siis eks ole meil ju samad trumbid,» lausus Serviti peatreener Kalmer Musting.

«Jaanuari lõpust oleme meeskonna suutnud enam-vähem tervena hoida ja finaaliks on kõik mehed rivis. See võib-olla annab pikema ja kvaliteetsema pingiga meile väikse eelise, ent alles siis, kui seeria pikeneb,» arvas Musting, kes sai rivvi tagasi ka poolfinaalid suures osas vahele jätnud kapteni Kristjan Muuga.

«Pingeliste mängude vähesusest viimase poolteise kuu jooksul olen juba rääkinud, aga kas ja kuidas see mõjub, selgub alles kolmapäeval. Oleme tõsiselt valmistunud ja loodan, et kerkivad esile ka liidrid,» lisas Musting.

Usutavasti peetakse meid soosikuks, aga lisakoormat see staatus meie õlgadele ei pane, lausus Serviti peatreener Kalmer Musting.

HC Tallinn lõpetas põhi- ja vaheturniiri kolmandal tabeliastmel, oli siis veerandfinaalis kindlalt üle SK Tapast ning alistas mängudega 3 : 1 poolfinaalis HC Kehra / Horizon Pulp & Paperi. Viimane võit Serviti üle jääb 2. detsembrisse, mil karikafinaalis oldi vastastest 26 : 23 paremad.

«Kui välja jätta Rainer Kelk, lähme finaali täiskoosseisus. Meie kogenumad pallurid näitavad hooaja parimat mängu just praegu,» vihjas Tallinna peatreener Jüri Lepp hea poolfinaalseeria teinud Uku-Tanel Laastu, Robin Obergi ja Sergei Glinka suunas.

«Kui hooaja sees jäi meil pink vahel lühikeseks, siis nüüd seda probleemi pole. Ka need, kes vähem mänguaega saanud, on arenenud ning kõik suudavad oma rolli kenasti välja mängida,» kiitis Lepp.

«Põlvalased said poolfinaalis lihtsamad mängud, aga võib-olla ongi selle võrra värskemad. Neil on nii kogenud meeskond, et kindlasti suudavad nad tõsiste mängude vähesusest üle olla. Serviti on soosik, aga tõestasime poolfinaalis, et suudame pingetest edukalt jagu saada. Vaevalt, et see seeria kolme mänguga lõpeb,» hindas Lepp.

Kehra ja Coop heitlevad pronksi nimel

Kui kulla võitmiseks finaalseerias on vaja kolme võitu, siis pronksi kaelasaamiseks piisab kahest. Teisipäeval alustasid kahvatuima medali nimel heitlust HC Kehra / Horizon Pulp & Paper ja Põlva Coop. Tänavused varasemad liigamängud lõppesid kõik kehralaste paremusega: põhiturniiril 28 : 27 ja 36 : 32 ning vaheturniiril 32 : 24 ja 36 : 28.

«Nädal on valusast poolfinaalist möödas, haavad lakutud ning hakkame kolmanda koha nimel võitlema. Medal on medal ja sooviks hooaja võidukalt lõpetada. Jõuvahekord peaks olema meie kasuks, aga otsustavaks saab, kes leiab rohkem jõudu ja tahtmist. Usun, et meil on motivatsiooni piisavalt Coopi alistamiseks,» sõnas kehralaste peatreener Kaupo Liiva.

«Oleme realistid – esikolmiku tiimidega oli Coop läbi hooaja raskustes. Mõni üksik sähvatus oli, aga raskeks läheb Kehra vastu kindlasti, olgu siis Janar Mägi rivis või mitte. Vähemalt kaks mängu on veel ees, proovime võidelda võimete piiril ja kui peaks suurüllatus juhtuma, siis on tore,» hoidis Coopi juhendav Musting jalad maas. LEPM

Tagasi üles