Peaminister innustas ettevõtlikke noori

Parimate õpilasfirmade esindajad peaminister Jüri Ratase vastuvõtul FOTO: Vabariigi Valitsus

FOTO: Vabariigi Valitsus

Täna toimus Stenbocki majas vastuvõtt Junior Achievement Eesti õpilasfirmade võistluse kõige edukamatele osalejatele. Peaminister sai ligi poolesaja ettevõtlikku õpilase ja nende juhendaja osalusel ülevaate õpilasfirmade toodetest, vastas noorte küsimustele ning julgustas õpilasettevõtjaid olema oma ideede elluviimisel sihikindlad.

Ratase sõnul on ettevõtlikkus edu alus. «Õpilasfirmasid iseloomustavad eelkõige lennukad ideed, iseseisvus ning valmisolek panustada oluliselt rohkem kui neilt oodatakse. Noorte soov omandada uusi teadmisi, oma ideid ellu viia ning pakkuda tööd ja tegevust nii endale kui teistele on hindamatu väärtusega. Nende ettevõtlikkus on eeskuju ja innustus ka teistele, mida näitab pidevalt kasvav konkursil osalejate arv. Tänavu oli osalejaid kokku juba üle 400,» kinnitas Ratas.

Peaministri sõnul on konkursist osavõtjate tase kõrge. «Meie õpilased on alati loovusega silma paistnud, kuid aasta-aastalt viimistletumaks muutuvad äriideed ja ambitsioonikamad sihid on selge märk meie ettevõtlusõppe kõrgest tasemest. Meie õpilasfirmade arvukad esikohad rahvusvahelistelt võistluselt kinnitavad, et Eesti noorte teotahe ja mõttelend on Euroopas ja maailmas tipptasemel.»

Peaminister soovis kõigile õpilasfirmadele tuult tiibadesse ning avaldas lootust, et konkursil omandatud praktilised õppetunnid innustavad noori jätkama oma teadmiste ja kogemuste täiendamist ning annavad julgust ka tulevikus ettevõtluses jätkata.

Eesti parimaks õpilasfirmaks 2019 tunnistati juustele mõeldud viimistlus- ja hooldustooteid valmistav õpilasfirma Brand Tartu Hugo Treffneri gümnaasiumist.

Võistluse teine koht läks ettevõttele Imelõõr Põlva gümnaasiumist, mis valmistab kohalikust pilliroost biolagunevaid joogikõrsi. Kolmanda pälvis pulga otsas olevaid käsitöökohukesi tootev Glaze Tallinna 21. Koolist. Rahvahääletusel pälvis enim toetust vanniteed tootev Laguun Kuristiku gümnaasiumist.

Parimaks kuulutatud õpilasfirma sõidab Eestit esindama Euroopa parimate õpilasfirmade võistlusele, mis toimub sel aastal Prantsusmaal. Varasemalt on parima õpilasfirma tiitel toodud Eestisse kolmel korral.

Tagasi üles