Laskur soovib 50. eluaastal olümpiale jõuda

Jahilaskjad Erkki Kull, Andres Kull (keskel) ja Arno Kull võitsid kaevikrajal haavlilaskmise võistkonnavõistluses Eesti meistritiitli. FOTO: Andres Kulli erakogu

FOTO: Andres Kulli Erakogu

Eesti haavlilaskmise meistrivõistlustel krooniti olümpiaalal, kaevikrajaharjutuses (trap) kolme meeskonna konkurentsis Eesti meistriks Jaanikese jahiühingu võistkond koosseisus Andres Kull, Arno Kull ja Erkki Kull meistritiitli. Tiitlivõistluste kogemusega Andres Kulli üllatas võistlusel osavõturohkus. Osales 31 haavlilaskurit. «On olnud juhuseid, kus polegi meeskondi olnud, vaid ainult individuaalvõistlejad,» rääkis pikaaegne Jaanikese jahiühingu klubi liige.

Individuaalarvestuses hõbeda võitnud Kull oli ülimalt lähedal ka kullale. Nimelt lasid Kull ja spordiseltsi Põhjakotkas esindaja Priit Saaliste finaalis võrdse tulemuse ning võitja selgitamiseks korraldati ümberlaskmine esimese möödalasuni. «Seekord tuli kahjuks vastu võtta kaotus, selline see sport on,» ütles Kull. Tema sõnul raskendas laskmist kuum ilm.

Kull, kellel praegu turjal 48 eluaastat, soovib Eestit esindada tuleval aastal toimuval olümpial Tokyos. Tänavusest hooajast on tal ette näidata maailmakarikaetapi 17. koht, kuid olümpialepääsuks vajab jahilaskja suurvõistluste kohta esikuuikus. «Olümpiaala (jahilaskmine – K. K) on nii tiheda konkurentsiga, et ühe märgiga eksimine tähendab kümmet kohta tagapool,» rääkis Kull. Seega on Tokyosse jõuda võimalik vaid tiitlivõistlustel ja maailmakarikaetappidel võisteldes.

«Jahilaskmine on suhteliselt kallis. Nagu spordis ikka, on raske leida sponsoreid ja toetajaid,» tõdes Kull. Valgamaa juurtega mehe erilised tänusõnad kuuluvad seetõttu Jaanikese jahiühingu juhatajale Tõnis Balodisele, Andres Oleskile ettevõttest Valga Puu ja Tõrva vallale.

Tagasi üles