Üritused 9.–15. august
Reede, 9. august
Tõrvas
jätkub loodusfestival «Las jääda ükski mets»:
kl 9 film «Kobras» noortekeskuses,
kl 16 kohtumine sarjast «Juured» kirik-kammersaalis,
kl 21 luuleöö kirik-kammersaalis, külas on Andra Teede.
Roosiku koolihoones
kl 17 ja 21 etendused «Mis sa tont vahid» ja «Jutuvestja lahkumine».
Annimatsi kämpingus
kl 17 Ameerika autode kokkutulek Powercamp.
Janokjärvel
kl 18 Koprakarikas orienteerumises.
Treski külas
kl 19 etendus «Vanahunt».
Võru kultuurimajas Kannel
kl 19 puhkpillifestival: Sinfo-nisches Jugendblasorchester Karlsruhe SJBO kontsert.
Kõnnu külas
kl 19 rahvapidu «Sauna taga tiigi ääres».
Mõnistes
kl 19.30 stardib tõrvikumatk «Tipud kokku», väljasõit rahvamaja juurest.
Valgas Pedeli poolsaarel
kl 20 Jõekääru kontsert. Esinevad Annely Peebo, Hispaania ooperisolist Germán Javier Gholami Torres-Pardo, ansamblid Vaakum ja Shanon.
Alle-Saija teatritalus
kl 20 etendus «Täpselt nagu roos».
Antsla lauluväljakul
kl 21 Hauka laada avapidu.
Laupäev, 10. august
Antslas
kl 9 Hauka laat.
Varese külas
kl 10 Pühajõe käsitöölaat.
Räpina mõisas
kl 10 unustatud mõisate külastuspäev.
Rõuge Ööbikuorus
kl 10 boccia-võistlus.
Väike-Rõsna külas
kl 11 külade mängud.
Põlvas
kl 11 kodukohvikute päevad.
Janokjärvel
kl 11 Koprakarikas orienteerumises.
Vanakülas
kl 11 perepäev.
Annimatsi kämpingus
kl 12 Ameerika autode start Hauka laadale.
Taevaskojas
kl 12 Salamaa tõukerattakross.
Mõnistes Eesti Kodu mälestuskompleksis
kl 13 Rukkilille päev.
Põlgastes
kl 14 Roosi tee festival.
Võrus Tamula rannas
kl 14 Georg Otsa mälestusvõistlused pikamaaujumises.
Tõrvas
jätkub loodusfestival «Las jääda ükski mets»:
kl 14 omakultuuripäev kirik-kammersaalis,
kl 20 väljasõit «Mõtisklusmatk – 1000 aastat Lagesoo rabas»,
kl 22 luule- ja muusikapõimik kirik-kammersaalis.
Antsla lauluväljakul
kl 15 Hauka romuralli.
Ruusmäel
kl 16 Ruusmäe kooli 155. aastapäeva tähistamine.
Roosiku koolihoones
kl 17 ja 21 etendused «Mis sa tont vahid» ja «Jutuvestja lahkumine».
Taagepera külamaja esisel platsil
kl 18 simman-moosipäev.
Alle-Saija teatritalus
kl 19 teatrietendus «... ja õunapuud õitsevad».
Pedajamäe külas
kl 21 öökino.
Pühapäev, 11. august
Antslas
kl 9 Hauka laat.
Tehvandil
kl 10 Valgamaa kettagolfivõistluste 1. osa.
Pindi kirikus
kl 10.30 jumalateenistus, kus mälestatakse Eesti viimast metsavenda August Sabbet tema 110. sünniaastapäeval.
Janokjärvel
kl 11 Koprakarikas orienteerumises.
Põlvas
kl 11 kodukohvikute päevad.
Hummulis
kl 11 mälestuskivi avamine ajutise valitsuse varustus- ja rekvisitsioonikomisjoni liikmetele.
Koorastes
kl 12 rahvatriatlon.
Ahja kultuurimaja juures
perepäev:
kl 12 Kloun Ummi tsirkuseetendus ja tegelused lastega,
kl 14 JJ-Streeti tantsu-show ja töötuba,
avatud on noortekeskuse kohvik.
Tõrvas
jätkub loodusfestival «Las jääda ükski mets»:
kl 14 mälestuskivi avamine Hummulis.
Võru kultuurimajas Kannel
kl 14 puhkpillifestival: ansambli- ja orkestrikooli galakontsert.
Tõrva kettagolfirajal
kl 15 Valgamaa kettagolfivõistluste 2. osa.
Räpina Miikaeli kirikus
kl 16 kontsert «Sume suveklassika», esineb Kristel Aer (orel).
Roosiku koolihoones
kl 17 etendused «Mis sa tont vahid» ja «Jutuvestja lahkumine».
Mooste folgikojas
kl 17 kontsert «Tähesära», esinevad C-Jam ja Mikk Kaasik.
Rõuges Ööbikuoru villas
kl 18 Maarja-Liis Ilusa kontsert «Kuldne põld».

Alle-Saija teatritalus
kl 19 etendus «Uljas neitsi».
Koorastes
Kanepi valla rahvatriatlon.
Esmaspäev, 12. august
Helmes
kl 17 Tõrva valla orienteerumispäevak, start linnuse parklas.
Kaugu puhkemajas
kl 17.15 Rõuge valla Suvevolle.
Tõrvas
jätkub loodusfestival «Las jääda ükski mets»:
väljasõit Tartusse tutvumaks Tartu ümbruse pühapaikadega.
Teisipäev, 13. august
Palojärvel
kl 15 Põlva orienteerumispäevak.
Riidaja kooli staadionil
kl 18 Valgamaa meistrivõistlused petangis.
Treski külas
kl 19 etendus «Vanahunt».
Kolmapäev, 14. august
Võrumaa keskraamatukogus
kl 14 kohtumine diplomaat Clyde Kulliga.
Kirikukülas
kl 15.30 Valgamaa orienteerumispäevak.
Treski külas
kl 19 etendus «Vanahunt».
Võru kultuurimajas Kannel
kl 19 algab rahvusvaheline festival «Võru vaskpillipäevad» (kestab 18. augustini).
Neljapäev, 15. august
Treski külas
kl 19 etendus «Vanahunt».
Võru kultuurimajas Kannel
kl 19 kontsert «Meistrite õhtu».