Teisipäeval ei toimu osa välismakseid

Mobiilimakse laekub otsekohe. Foto on illustratiivne.

FOTO: Mihkel Maripuu

Teisipäeval, 20. augustil ei toimu osa pankade välismaksed, maksete kohalejõudmine pikeneb päeva võrra.

Kõik SEB panga sisesed maksed, välk- ja mobiilimaksed jõuavad taasiseseisvumispäeval saaja kontole üldjuhul kohe, kuid mitte hiljem kui ühe tunni jooksul ning Euroopa maksed toimuvad tavapärasel viisil.

Välisarveldusi 20. augustil ei toimu. SEB juhib tähelepanu, et maksed edastatakse juhul, kui maksejuhis on korrektselt sisestatud. Makseid tühistada 20. augustil ei saa.

Swedbanki teatel liiguvad kõik panga- ja riigisisesed maksed tavapäraselt. 19. augustil tehtud ekspressmaksed, Euroopa kiirmaksed ja grupisisesed maksed edastatakse saaja- või korrespondentpanka samal pangapäeval, kiirmaksed ja Euroopa maksed järgmisel pangapäeval ehk 21. augustil ja tavamaksed ülejärgmisel pangapäeval ehk 22. augustil.

LHV teatel teisipäeval välismakseid ei tehta ning kliendikontorid ja klienditugi on suletud.

Danske Banki teatel toimuvad pangasisesed maksed kõigil kalendripäevadel, pankadevahelisi arveldusi riigipühal aga ei toimu. Pankadevahelised maksed eurodes teistesse Eesti pankadesse teostatakse sellest tulenevalt 21. augustil. Välismaksed teostatakse makse tüübile vastaval arvelduspäeval.

Mobiilimakse laekub otsekohe, sealhulgas nädalavahetustel ja riigipühadel ning ka eri pankade vahel, kes seda teenust osutavad. Mobiilimakset pakuvad praegu SEB ja Swedbank.

Tagasi üles