Serviti saagiks jäi taas hõbe

Mesikäpa hallis peetud käsipalliturniiril tuli Põlva Servitil Peterburi meestele alla vanduda ja leppida teise kohaga.

FOTO: Helin Potter

Põlvas Mesikäpa hallis peeti kolmepäevane rahvusvaheline käsipalliturniir Põlva Cup 2019. Finaalis alistas Peterburi HC Neva Põlva Serviti, võites turniiri viiendat aastat järjest.

Alagruppides sammusid mullune Eesti meister Serviti ja Venemaa liiga pronksmedalist võidult võidule. Serviti alistas avapäeval Minski SKA duubelmeeskonna 29 : 27 ning sai laupäeval jagu soomlaste Karjaa BK-46st 28 : 22 ja Leedu meistrivõistluste hõbedast Vilniuse VHC Šviesast 31 : 23.

Finaal oli pikka aega tasavägine, kuid avapoolaja keskel libises Neva mõne väravaga ette. Vaheajavileks kasvatasid venelased eduseisu 17 : 12 peale ning väiksemaks vahet Servitil mängida ei õnnestunud. Neva sai 30 : 21 võidu.

Kahjuks ei suutnud piisavalt hästi finaalis vastu hakata. Laupäeval oli kaks tõsist lahingut ning piiterlaste treenituse tase on praegu parem, ütles Serviti peatreener Kalmer Musting.

Serviti poolel viskasid Carl-Eric Uibo ja Stanislav Holodjuk neli väravat, võitjate ridades olid täpsemad Viktor Babkin ja ekspõlvalane Pavel Turajev viie tabamusega. Kohtumine oli ka kümnekordse Eesti meistri ja pikaaegse koondislase Siivo Soku lahkumisetendus Serviti särgis mängijana nr 17. 34-aastane vasakäär sai teisel poolajal käegi valgeks, realiseerides karistusviske.

«Kahjuks ei suutnud piisavalt hästi finaalis vastu hakata. Laupäeval oli kaks tõsist lahingut ning piiterlaste treenituse tase on praegu parem. Avapoolajal pisut lubas, aga teisel kasvas vahe suureks ning lasime kõigil palluritel mängida,» kommenteeris Serviti peatreener Kalmer Musting.

«Turniir aga täitis eesmärgi: saime enam-vähem paika koosseisu ja mängijate rotatsiooni. See oli eurosarjamängude eel kõige tähtsam ning kindlasti said mängijadki hea tunnetuse. Oli loomulikult tore, et publikut tuli korralikult ning saime Siivo Sokule anda kena lahkumismängu,» lisas ta.

Teise Eesti meeskonnana osalenud Viljandi HC sai kaheksanda koha.

«Minu silmis tõusis tase päris kõrgeks, võib-olla Neva ühest otsast ja Viljandi teisest olid veidi ansamblist väljas. Aga enamikus mängudes oli tihedat rebimist piisavalt,» avaldas Musting rahulolu.

Tagasi üles