Õpilased koguvad maastikumängudel teadmisi

Lahemaa rahvuspargi 2018. aasta maastikumängu ühes punktis kontrolliti teadmisi rändrahnudest ja kivimitest.

FOTO: Enri Uusna/Keskkonnaamet

Keskkonnaamet korraldab koos partneritega 10. oktoobril Otepää looduspargis maastikumängu, kus õpilased koguvad teadmisi loodusest ja kultuuriväärtustest.

Mängu eesmärk on tekitada õpilastes maastikul liikumise kaudu huvi ümbritseva keskkonna ja selle hoidmise vastu. Nagu kõlas looduskaitsekuu sõnum, et loodushoid on meie igaühe endi kätes, õpetavad ka maastikumängud väikeste ja igapäevaste tegevuste kaudu loodust hoidma.

Samasugused mängud leiavad selle aasta septembris aset Lahemaal ja Viljandis.

Kokku osaleb mängudes üle Eesti ligi pool tuhat õpilast 20 koolist, kes muu hulgas tutvuvad ka keskkonnaasutuste tegevustega, et tulevikuski saaks vajadusel nende juurde teadmisi ammutama minna.

«Mängude kontrollpunktide ülesannete lahendamiseks on tarvis nutikust ja teadmisi, viimaseid saab igas punktis aina juurde koguda. Muu hulgas tuletame meelde, kuidas ümbritseva looduse hoidmine algab väikestest lihtsatest tegudest, mis on jõukohased kõigile,» lausus keskkonnaameti keskkonnahariduse spetsialist Viljandimaal Krista Kingumets.

Otepää looduspargi mängul keskendutakse piirkonna maastikele, nende väärtustele ja inimese rollile looduse hoidmisel.

Valgamaal osalevad mängu korraldamises Pühajärve põhikool, Noorte Kotkaste Valgamaa malev, Kodutütarde Valgamaa ringkond ja Kappermäe selts. 

Tagasi üles