Õrus avati seiklusrada

Uuel rajal saavad end proovile panna nii vanad kui ka noored.

FOTO: Teve Rajamets / Valga vallavalitsus

Eile avati Valga vallas Õrus ametlikult seiklusrada, mis küll valmis tegelikult juba suvel, kuid avamispidu oli veel pidamata.

Ühes seiklusrajaga avati Eesti 100 tahvel, mis kinnitati raja lähedal olevale kivile. Värske seiklusrada asetseb Õru puhkealal, mis on eri projektide ning külaelanike toel korda tehtud. Suurel puhkealal saab lisaks seiklusraja kasutamisele mängida veel näiteks tennist, võrkpalli, malet või lauatennist.

Pargi all asuv seiklusrada on aga jaotatud kaheks ning erinevaid takistusi on palju. Seiklusrada ei asetse nii kõrgel, et ronimiseks oleks vaja turvakarabiine, kuid pakub siiski parajalt põnevust igas vanuses seiklushimulistele. Ka raja avamispeol said kätt proovida kõik, kes soovisid.

Valga asevallavanem ning seiklusraja loomiseks projekti kirjutanud Kalmer Sarv tõdes, et puhkeala sai kena lisa.

«Küll oli jamamist selle projekti kirjutamisega, nii kiiresti sai see tehtud ja viimasel hetkel, kuid rõõm oli suur kui ikkagi teade tuli, et saame raja ehitamiseks raha. Meie küla lastel ja samas, miks mitte ka vanematel on ikka tore siin turnida ja loomulikult ootame ka kõiki teisi huvilisi endale külla,» räägib Sarv.

Seiklusraja ehitamist toetas LEADER-meetme projektifond.

Tagasi üles