Serviti avas Balti liigas punktiarve

Hiilgavalt väravasuul tegutsenud Eston Varusk päästis Põlva Servitile viigipunkti Zaporožje ZTR-i vastu.

FOTO: Helin Potter

Pühapäevased mängud käsipalli Balti liigas tõid selle nädalavahetuse teise võidu HC Kehra/Horizon Pulp&Paperile, kes alistas koduse konkurendi Viljandi HC 31:26 (15:12). Põlva Serviti tegi 23:23 (12:14) viigi Zaporožje ZTR-iga ning HC Tallinn kaotas kõige napimalt ehk 29:30 (15:14) Riia Celtnieksile.

Kehra asus täiseduga Balti liiga B-alagrupi liidriks, Tallinnal on kaks silma ja Viljandi on kahe mängu järel punktita. A-alagrupis juhib valitsev meister Riihimäe Cocks, kes sai sel nädalavahetusel kaks võitu, Minski SKA-l ja Dobele Tenaxil on kaks silma, ZTR ja Serviti said täna tabelisse esimese punkti ning Klaipeda Dragunasel on kirjas üks kaotus.

Kalmer Musting: Varusk hoidis meid täna elus

Põlva Serviti oli enamuse mänguajast mulluse Balti liiga hõbedameeskonna Zaporožje ZTR-i vastu tagaajaja osas. Viigini jõudes järgnes üldjuhul mõõn ning vastane lasti uuesti paari-kolme väravaga eest. 57. minutil juhtis ZTR 23:21, siis tabas Anatoli Tšezlov ja pärast ukrainlaste möödaviset tõi põlvalaste venelasest mängujuht tabloole viigi.

ZTR ründas viimased 25 sekundit ja teenis koos sireeniga karistusviske, kuid suurepäraselt mänginud Eston Varusk tõrjus Andrei Akimenko viske! Tšezlov viskas Serviti kasuks üheksa ja Henri Sillaste viis väravat, vastastel tegid enim pahandust joonemängija Dmõtro Iltšenko ja Akimenko, kes tabasid viis korda.

"Võidetud punkt ja eilegi väärisime kaotusest enamat. Kaitsega võib mõlemal päeval rahule jääda, rünnakul on palju perioode, kus oleme hädas. Õnneks hakkas Tšezlov nii eile kui täna juba vaikselt mängu sisse saama. Aga loomulikult hoidis hiilgavalt esinenud Varusk meid täna elus," kiitis Serviti peatreener Kalmer Musting kogenud väravavahti.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles