iDeal kampaania

Video: politsei demonstreerib, kui libedad on teed

Valgamaal Soorus sai teel liugu lasta.

FOTO: Kuvatõmmis videost

Täna hommikul tabas paljusid lõunaeestlasi ebameeldiv üllatus: jäide ja jäävihm olid teed äärmiselt libedaks muutnud. Paraku võib erakordset libedust esineda ka homme.

Valga politseijaoskond postitas oma Facebooki-lehele video Valgamaalt Soorust, kus piirkonnapolitseinik Marek Käisil avanes ohtlike teeolude tõttu võimalus maanteel liugu lasta.

Mitmel pool mandri-Eestis on praegugi teedel jäidet. Riigi Ilmateenistus hoiatab, et kohati võib sadada jäävihma.

Ilmaprognoosi kohaselt jõuab hommikul saartele tihedam sajuala, mis liigub sealt mandrile. Mandri lääneosas sajab vihma ja lörtsi, idaosas lörtsi ja lund, kohati ka jäävihma. Sadu on tugevam Põhja-Eestis. Külmadele pindadele ladestuv sadu muudab teed erakordselt libedaks.

Maanteeamet kinnitab, et kõik riigiteede hooldust tegevad ettevõtjad tegelevad libedustõrjega, ent sellele vaatamata võivad teed järsku libedaks muutuda. Seetõttu on õige sõidukiiruse ja sõidustiili valimine eriti oluline. Lubatud suurim sõidukiirus ei ole liiklejatele kohustuslik. Pimedal ja märjal ajal liigeldes tuleb hoida ohutut pikivahet ning vältida ohtlikke manöövreid.

Kindlasti soovitab maanteemaet kõigil, kel veel rehvid vahetamata, seda kohe teha. 1. detsembrist on talverehvide kasutamine kohustuslik.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles