Otepää valla meenekonkursi tulemused on selgunud

Meenekonkursi võidutööd

FOTO: Monika Otrokova / Otepää vallavalitsus

Otepää vallavalitsus kuulutas välja meenekonkursi, mis kestis 1. novembrini. Oma töö esitas 35 autorit, esitati 79 erinevat eset. Otepää vallavalitsuse liikmed valisid välja kolm parimat.

«Tänan väga kõiki, kes osalesid valla meenekonkursil. Väga ilusad ja huvitavad meened olid ning seetõttu oli valikut teha oli väga raske,» ütles Otepää vallavanem Kaido Tamberg. «Kindlasti ei piirdu me ainult esimese kolme koha meenetega, vaid leiame ka teistest töödest hulgaliselt meelepäraseid meeneid, mida tellida.»

Meenekonkursile laekunud töödest on plaanis Otepää kultuurimajas järgmise aasta alguses teha ka näitus.

Meenekonkursi auhind oli meenetellimus 500 euro eest, mis läks kolme autori vahel jagamiseks:

Torusall Otepää kihelkonna seelikutriibustiku värvides (autor Riine Latserus) – 200 euro ulatuses meenetellimus;

Kohalik poolkuiv arooniavein Otipää (autor Murimäe Vein). Veini teeb eriliseks asjaolu, et marjad on korjatud alles pärast mesikäpast «veinimeistri» külastust, sest küll tema juba teab, millal marjad kõige magusamad ja õige aeg korjeks. Mesikäpp Oti järgi on vein ka nime saanud. – 150 euro ulatuses meenetellimus;

Siidisall ja lips Otepää (autor Esti Kittus) – 150 eurot ulatuses meenetellimus

Eraldi äramärkimist väärivad oma tööd konkursile esitanud Otepää gümnaasiumi kunstiõpetaja Ave Kruusmaa ja tema õpilased Kenert Künnapuu, Liisi Kukk, Aveli Tinno, Enelin Terav, Silvia Vuks, Marit Maribel Pulles, Silvia Oja ja Carmen Piho.

Tagasi üles