Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Võrumaa delegatsioon vallutas Riigikogu

Võru maakonna delegatsioon Riigikogus FOTO: Erik Peinar

Võrumaa delegatsioon viibib 2.-3. detsembrini Tallinnas, kus 2. detsembril avati Riigikogus juba 19. korda maakonna meistrite käsitöö näitusmüük.

Tänavu toimub näitusmüük 2.-3. detsembrini Riigikogus ning 4. detsembril ministeeriumide ühishoones. Näitusmüüki korraldavad kohalikud käsitöölised koostöös Võrumaa arenduskeskusega.

Näitusmüügi avas Riigikogu esimees Henn Põlluaas. Võru maakonna delegatsiooni nimel tervitas kohalolijaid Võrumaa arenduskeskuse juhatuse liige Tiit Toots. «Mul on hea meel, et oleme siin juba 19. korda ja Rõuge valla traditsioonist on välja kasvanud maakondlik traditsioon.»

Esimesel visiidi päeval kohtus maakonna delegatsioon Eesti Linnade ja Valdade Liidus infotehnoloogia kompetentsikeskuse, Riigi infosüsteemide ameti ja rahandusministeeriumi esindajatega ning arutati infoturbe teemadel. Riigikogus kohtuti Euroopa Komisjoni esinduse Eestis asejuhi ja majandusnõuniku Katrin Höövelsoniga. Arutati Euroopa Liidu NUTS (piirkondlike üksuste osadeks jaotamise klassifikaator) piirkondade jaotust Eestis.

Arutelul saadi vastused küsimustele, mis on NUTS piirkonnad, milline mõju on Eesti käsitlemisel ühe piirkonnana ja milline mõju on Eesti kaheks piirkonnaks jagamisel mõlema piirkonna majandusele ja miks see võimalus on täna kasutamata. Hiljem kohtuti siseministeeriumi pääste, kriisi-reguleerimise ja rahvastikutoimingute asekantsleri Viola Murruga ning anti ülevaade sellest, milline oli seis Võru maakonnas kriisijärgsel nädalal ning millised olid peamised kitsaskohad ja puudujäägid. Ühises aruteluringis keskenduti riigi ja kohaliku omavalitsuse kriisiolukordade koostöö parendamisele.

Teisel päeval külastas delegatsioon Kultuurikatelt, kus saadi infot ja kuulati kogemusi suurürituste korraldamise võimalustest. Lisaks külastati Proto avastustehast, kus sooviti leida uut inspiratsiooni seoses virtuaalreaalsusega, lisaks olemasolevale suitsusauna ja Seto kuningriigi virtuaalreaalsusele.

Võru maakonna delegatsiooni kuuluvad Antsla, Rõuge, Setomaa, Võru valla ametnikud, töötajad ja volikogude esindajad ning Võrumaa arenduskeskuse esindajad, kokku 23 inimest.

Tagasi üles
Back