Selgusid Eesti kõige siledamad tänavu ehitatud teed

Eesti tasaseimad 2019. aastal ehitatud teed.

FOTO: AS Teede Tehnokeskus

Eesti suurim teedeala ekspertiisibüroo, riigiettevõte AS Teede Tehnokeskus kuulutas selle aasta teekvaliteedi mõõtmiste põhjal “Tasane tee 2019” auhinna võitjaks TREV-2 Grupi poolt rekonstrueeritud Tuudi-Ridase teelõigu Risti – Virtsu – Kuivastu – Kuressaare maanteel.

AS Teede Tehnokeskuse juhi Taivo Mölli sõnul mõõdab ettevõte eritehnikaga üle Eesti uute teede kvaliteeti ning tasasus määratakse vastavalt rahvusvahelisele IRI (International Roughness Index) metoodikale,” rääkis Möll.

“Tänavune tasaseim teelõik asub Risti-Virtsu-Kuivastu-Kuressaare maantee 50. – 56. kilomeetril Tuudi ja Ridase vahel, kus mõõdetud IRI näitaja ehk pinnakatte tasasuse indeks on 0,58. See on väga hea tulemus, mis teeb Saaremaa praamile sõidu nauditavaks ja peaks liiklejatele korvama suvised ehitusaegsed liiklustakistused,” ütles Möll.

“Mõõtmiste üldine pilt näitab, et Eesti asfaldipaigaldajad oskavad teha head tööd. Tänavused kümme finalisti olid kõik väga-väga heal tasemel ning võitja otsustas lõpuks tõesti mikroskoopiline paremus,” rääkis Möll. “Tee-ehituse hea kvaliteedi alus on meeskonna professionaalsus, põhjalik eeltöö ning kindlasti ka hea tehnika ja logistika.”

Risti – Virtsu — kuivastu – Kuressaare maanteel toimusid teetööd Maanteeameti tellimusena 2019. aasta suvel. Tasase tee auhind anti üle Teehoiutööde Foorumil Paide Muusika- ja Teatrimajas.

2019. aasta uute teede sileduse TOP 10

1. Risti-Virtsu-Kuivastu-Kuressaare maantee (50.-56. kilomeeter); Trev-2 Grupp

2. Tartu-Jõgeva-Aravete maantee (31.-41. kilomeeter); AS Tref

3. Võru-Räpina maantee (16.-26. kilomeeter); GRK Infra AS

4. Tallinn-Tartu-Võru-Luhamaa maantee (169.-175. kilomeeter); AS Tref

5. Valga-Uulu maantee (75.-82. kilomeeter); YIT Eesti AS

6. Tallinn-Narva maantee (119.-125. kilomeeter); AS Tref

7. Tallinn-Paldiski maantee (209.-216. kilomeeter); Tariston AS

8. Tallinn-Narva maantee (78.-80. kilomeeter); YIT Eesti AS

9. Ääsmäe-Haapsalu-Rohuküla maantee (73. – 80. kilomeeter); Verston Ehitus

10. Keila – Haapsalu maantee (34. – 44. kilomeeter); Trev-2 Grupp

Tagasi üles