iDeal kampaania

GALERII ⟩ Noori kotivad uudised küll

Kuigi Põlva ja Võru noored panid reedel Põlvas toimunud meediafoorumile pealkirjaks «Mind need uudised ei koti» (ehk kas noored on hukas ja meedia mõttetu), selgus, et eeskätt kvaliteetsed uudised huvitavad noori küll.

Aruteludes osalenud Lõuna-Eesti Postimehe peatoimetaja Sirli Homuha sõnutsi noored paberlehti üldjuhul ei loe ning ka pikemad veebilood jäetakse kõrvale. Info saadakse kätte valdavalt netiportaalide vahendusel, kusjuures tooni annab kvaliteetse sisu ootus. Usaldusväärseks ei peeta ühel allikal põhinevaid uudiseid ning eelistatud on videolood. «Samas hulk inimesi tahab siiski ka traditsioonilisi ajalehti lugeda,» märkis ta.

Õhtulehe peatoimetaja Martin Šmutovi äratundmisel pole oluline, kas paberleht kaob kümne või 40 aasta pärast – selleks tuleb juba praegu valmistuda. «Õhtulehe tiraaž väheneb igal aastal viis protsenti ning seda ei muuda ükski asi maailmas. Aitaks vaid see, kui internet kinni pannakse või see enam ei toimi. Peame mõtlema välja uued viisid, kuidas ajakirjandusega jätkata,» leidis ta.

Šmutov tunnustas sel sügisel ilmuma hakanud väljaannet Postimees Juunior, mis on otsene katsetus noori kõnetada. «Selle uue teadmise pealt saaks edasi minna,» märkis ta.

Anni Tetsmann SA Archimedes noorteagentuurist oli kindel, et noored leiavad meediaruumist üles neid huvitava – eriti läheb neile korda keskkond ning vaimne heaolu. Noortele mõeldud uudiste tegemisse soovitas ta kaasata noori endid.

Arutelu juhtis Eesti Ekspressi ajakirjanik Greete Lehepuu.

Tagasi üles