GALERII ⟩ Põlva käsipallurid on taas karikavõitjad!
Täiendatud ülevaatega kohtumisest ning peatreenerite kommentaaridega

Põlva Mesikäpa hallis kohtusid pühapäeval meeste käsipalli karikafinaalis Põlva Serviti ja HC Tallinn. Lõpuvile kõlades vormistas Serviti kindla võidu 27 : 17.

Koduses Mesikäpa hallis tempokalt alustanud Serviti läks kohe ette ning oli turvalises eduseisus kogu kogumise vältel. Kiirrünnakutest viskasid väravaid Kristjan Muuga ja Henri Sillaste, karistusviske realiseeris Mathias Rebane, väravavahi jalgade vahelt suutis palli väravasse sokutada Alfred Timmo. Serviti suurim edu tuli 53. minutil, kui Arturs Meikšans tegi seisuks 24 : 11. Vaid vahetult enne kohtumise lõppu suutis HC Tallinn paar kiiret väravat tagasi teha, kuid siis oli juba juba hilja.

Serviti peatreener Kalmer Musting kiitis vahetult pärast kohtumist mängijaid suurepärase nädalavahetuse eest. «Kui meil laupäeval võib-olla oli veel kontsentratsiooniga tegemist, siis täna oli meeskond suurepäraselt valmis ning esimese poolajaga suutsime mängu täiesti paika panna. Kõik plaanid, mis sai enne mängu algust öeldud - vastase ohtlikumad mängijad kinni panna ja liikumised - täideti. Superesitus!»

Mustingu sõnul oli vastastel suuri raskusi servitlaste kaitse lahtimuukimisega. «Just kaitse pealt saime kindla võidu, mida keegi ei oleks osanud pakkuda. Ise arvasin, et tuleb võrdne ja pingeline mäng. Kui kümme päeva tagasi mängisime, suutsime alles teise poolaja lõpu eel vahe viieväravaliseks tuua.»

Peatreeneri veendumusel oli tegemist karikavõistluste parima mänguga. «Olime oma vormi selleks ka ajastanud. Oktoobris olime pikka aega mängudeta ning suutsime sel ajal oma treeningtööd hästi planeerida. Mitu mängijat olid vahepeal ka vigastustega kõrval.»

Mängijatest tõstis juhendaja esile meeskonna raudvara, väravavaht Eston Varuskit, aga ka noori mängijaid eesotsas Alfred Timmoga. «Samas koosseis on sel hooajal niivõrd ühtlane, et võtta on võrdväärseid mängijaid. Väga hea kooslus on vanadest ja noortest – meil on 35- ja 19-aastane mängija korraga platsil,» märkis ta rahulolevalt.

Risto Lepp: Serviti vääris võitu

HC Tallinn peatreener Risto Lepp õnnitles esmalt vastasmeeskonda, kelle peatreener on Serviti väga heasse vormi ajastanud. «Nad olid väga teravad ja väärisid seda võitu. Kui eile oli meil Kehraga väga tuline mäng, läks palju energiat ikkagi sinna. Karikavõiduks vajanuksime kaht ideaalilähedast mängu. Täna füüsis ei pidanud paraku vastu ja tänu sellele hakkasime nende kiire tempoga kaasa minema ega suutnud oma positsioonirünnakul külma pead säilitada. Tuli palju lihtsaid vigu, mis olid põhjustatud ilmselt väsimusest ning finaali pingest ja ärevusest, mida muidu pole meie meeste puhul näinud. Mäng oli tehtud teise poolaja alguseks.»

Lepp tunnistas, et servitlaste hea kaitse tõttu ei leitud oma positsoonirünnakuteks lahendusi. «Meie enda kaitsega jäin rahule, kiirrünnakuteks polnud paraku võrdväärset vahetust võtta. Põlvat üle joosta oli väga raske. Just positsioonirünnak näitas meile valusad kohad kätte – tasakaalukust, intelligentsust ja rahulikkust on meil veel vaja õppida, et tulevikus nendega võrdselt mängida. Isegi kui oleksime teinud ideaalilähedase mängu, oleks sellest Põlva Serviti vastu ka võib-olla väheseks jäänud. Eks neil on seda finaalirutiini ka rohkem kogetud ning ka eelarve vähemalt kaks korda suurem kui meil.»

Karikavõistluste pronksi teenis HC Kehra/Horizon Pulp&Paper, kes võitis Põlva/Arcwoodi 26 : 24.

Karikavõitu kaitsev HC Tallinn alistas laupäevases esimeses poolfinaalis üllatavalt kindlalt HC Kehra/Horizon Pulp&Paperi 31 : 21. Teises poolfinaalis oli Põlva Serviti üle Põlva Põlva/Arcwoodist 34 : 20. Seejuures jõudis Serviti karikafinaali juba 19. korda. Karikas võideti 12. korda.

Tagasi üles