GALERII ⟩ Vastse-Kuuste kogukond võttis vana vallamaja heas mõttes üle

Hoone, kus nii sõjaeelsel ajal kui Eesti taasiseseisvumise järel asus Vastse-Kuuste vallamaja, on nüüdseks suurelt jaolt üle võtnud kohalik kogukond. Eesti Vabariigile tehtud kingitust märgib täna hoone seinale kruvitud tänuplaat.

Tänuplaadi andis vastsekuustelastele üle EV 100 Põlvamaa koordinaator Marge Trumsi, kelle andmeil on üle Eesti selliseid enam kui 600. Plaadi kruvisid seinale naisteklubi Kolmapäev eestvedaja Mall Kõpp ning Põlva vallavolikogu esimees, Vastse-Kuuste endine vallavanem Lennart Liba.

Esmalt tegi vallamaja teisel korrusel tühjana seisnud ruumid peamiselt omal jõul korda kultuuriselts Viruskundra, kuhu tõi kangasteljed, tikkimismasinad jms. Esimesel korrusel laona kasutusel olnud pindade kordategemise eest aga seisis naisteklubi Kolmapäev, seades eesmärgiks koolitus- ja kogemusõppe toa ning kogukonna õppeköögi remondi ja sisustamise. 

«Mõlemat etappi rahastas Leader programm. Ise poleks me küll suutnud nii palju teha kui Viruskundra, sest meil pole ju mehi,» selgitas Mall Kõpp, lisades, et õppeköögi sisseseadet  on oodata aprillis. 

Alumisel korrusel tehakse naisteklubi eestvedaja sõnutsi lihsamat käsitööd, mille saab paari tunniga valmis. Kuna saali mahub ligemale 50 inimest, on oodata ka mitmeid kontserte.

Tänasel tänuüritusel laulis  vastsekuustelastele Põlva muusikakooli õpilane Linette Risttee. Karmoškat ja lõõtspili aga mängis tema vanaema Maret Kallas, kes on ühtlasi naisteklubi Kolmapäev asutajaliige. 

Pidutort söödud, asusid naised kohe näputöö kallale.

Tagasi üles