iDeal kampaania

Võru tahab hoida lastesõbraliku linna mainet

Võru Kreutzwaldi kool peaks lähiaastatel saama B-korpuse.

FOTO: Arvo Meeks/LEPM

Võru tänavuse eelarve maht on 22,3 miljonit eurot. Sinna pole arvestatud riigieelarve toetusfondi, mis on umbes 3,5 miljonit eurot. Tulude eelarve on 17,8 miljonit, kulude osa 16,5 miljonit ning põhivarade soetuse eelarve 4,2 miljonit eurot.

Kulutused on paika pandud eesmärgiga arendada ettevõtlust ja hoida lastesõbraliku linna mainet. Töös on loomekeskuse väljaarendus noortele ettevõtjatele. Samuti liitub linn noorte spetsialistide toetuse programmiga eluaseme soetamiseks. Suurendatakse ka muinsuskaitsealal asuvate hoonete remonditoetuse mahtu.

Jätkub põhitänavate kapitaalremont. Räpina maantee remont saab lõpetatud ning ümber ehitatakse ka Vilja tänava lõik Räpina maantee ringist Vabaduse tänavani. Tehakse ettevalmistusi Jaama tänava remondiks tuleval aastal. Samuti jätkab linn kortermajade sissesõiduteede ja parklate korrastamist.

Lasteaiast Päkapikk saab tänavu pärast remonti energiasäästlik hoone. Algab ka Järve kooli uue õppehoone rajamise ettevalmistus. Ees ootavad veel Kubija spordikeskuse uue teenindushoone ideekonkurss, Kreutzwaldi kooli B-korpuse projekteerimine ning keskraamatukogu remont. Linna on lisandumas ka mänguväljakuid.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles