Teeme üheskoos maakerale ringi peale

Fotomeenutus 2017. aasta Valga-Valka rahvajooksust "Liikumine".

FOTO: Arvo Meeks/Lõuna-Eesti Postimees

Laupäevast esmaspäevani oodatakse kõiki eestimaalasi terviseradadele liikuma, et ühiselt käia maha kilometraaž, mis võrduks ringiga ümber maakera. 

"Kõik on oodatud kas üksi, koos pere või sõpradega terviserajale, et värskes õhus liikumisest rõõmu tunda," ütles sihtasutuse Eesti Terviserajad juhataja Alo Lõoke. "Tähtsust ei oma liikumisviis ega tempo. Palume oma läbitud distants ka meie kodulehel registreerida, et saaksime liita kõigi eestimaalaste liigutud meetrid ja kilomeetrid kokku ning vaadata, mitu tiiru ümber maakera jõudsime Eesti pidupäevaks peale teha."

Riigi sünnipäeva nädalavahetusel toimub organiseeritud tegevusi paljudel radadel üle Eesti: Hiiumaal, Tehvandil, Narvas, Raplas, Rakkes, Kõrvemaal, Lüllemäel, Tamsalus, Järvakandis, Türil ja mujal. Rohkem infot leiab leheküljelt www.terviserajad.ee. 

Suusarajad on veel avatud või peagi sulamas Tehvandil, Värskas, Mammastes, Haanjas, Kuningamäel ja Tartus. Rajaolude osas tasuks seega enne teele asumist terviseradade kodulehelt üle vaadata.   

"Vabariigi sünnipäeval on hea kingitus iseendale, perele ja Eestile tulla õue liikuma ja värsket õhku nautima ning seeläbi panustada enda tervisesse. Kõik liikujad on lahkesti palutud ka pilte ja videoid sotsiaalmeedias jagama, lisades teemaviite #terviserajad," märkis Lõoke. 

Liikumiskilomeetrite arvestus toimub reaalajas Eesti Terviseradade kodulehel www.terviserajad.ee. Kui terviserajal käidud, tasub oma läbitud distants  kodulehele sisestada. Arvesse lähevad ka väljaspool ametlikke terviseradu, näiteks parkides ja metsades liigutud kilomeetrid.

Eestis on üle saja terviseraja, kus saab joosta, kõndida, suusatada, rattaga sõita ja jõutreeningut teha, mõnedes kohtades ka discgolf'i mängida või uisutada. Meelepärase sportliku tegevuse leiab igaüks. Terviseradade kasutamine on tasuta ning ka aega pole vaja broneerida – tuleb lihtsalt kohale tulla. Liikuda saab vastavalt soovile üksi, sõprade, pereliikmete või isegi viisaka koeraga. 

Eesti terviseradade sihtasutuse lõid 2005. aastal Merko Ehitus, Swedbank ja Eesti Energia. Sihtasutuse eesmärk on kindlustada Eestimaa elanikele  terviseradade võrgustik, mille enam kui sada rada üle Eesti on kõikidele inimestele aasta- ja ööpäevaringselt tasuta kasutada. 

Tagasi üles
Back