Kehra kindlustas koha Balti liiga veerandfinaalis, Serviti jäi alla tiitlikaitsjale

Peatreener Mart Raudsepp juhtis HC Kehra/Horizon Pulp&Paperi aastase pausi järel Balti liiga veerandfinaali. Foto: Helin Potter/arhiiv

Käsipalli Balti liiga põhiturniiri viimase nädalavahetuse avapäeval olid võistlustules kõik neli Eesti klubi. Tähtsaima võidu võttis HC Kehra/Horizon Pulp&Paper, alistades Kaunase Granitas-Karysi 26:24 (11:10). Viljandi HC kirjutas tabelisse hooaja avavõidu, olles 34:30 (16:14) parem Riia Celtnieksist. Põlva Serviti ja HC Tallinn said kirja kaotuse.

Eesti klubide seisukohast tähtsaim kohtumine toimus Kehra spordihoones. Lõpuminutid olid närvilised, ent Kehra edu käest ei andnud ning võitis 26:24, kindlustades ühtlasi aastase vaheaja järel pääsu Balti liiga veerandfinaali. Strazdinš ja Jankovski viskasid seitse väravat, Vladislav Naumenko lisas viis ja Mägi neli. Pühapäeval kohtub Kehra alagrupi esikoha nimel Vilniuse VHC Šviesaga, kel hetkel tabelis punkti rohkem.

Põlva Serviti külastas laupäeval viimase nelja aasta Balti liiga tšempioni Riihimäe Cocksi. Kohtumise algul tuli väravaid vägagi tihedalt ja viiendal minutil juhtis Soome meister 4:3. Poolaja keskel hakkasid võõrustajad eest libisema, said 10:6 ette ja vaheajale läksid eduseisus 14:10.

Põlvalased alustasid teist pooltundi hästi ning 36. minutil vähendas Ülljo Pihus vahe minimaalseks, 16:15. Viis minutit hiljem sai Serviti esmakordselt kohtumises juhtima, kui Kristjan Muuga lõikas palli vahelt ja tegi kiirrünnakust 18:17. Eesti meistri mängu pärssisid kaheminutilised eemaldamised ning Cocks viskas kolm väravat järjest, juhtides 20:18.

Serviti võitles ja viis minutit enne lõpuvilet tuli Henri Sillaste viskest jälle viik, 23:23. Enamaks aga jõudu ei jätkunud, uuesti jäädi vähemusse ning vastaste liider Nico Rönnberg tabas kolm korda järjest, juhtides Cocksi 27:23 võiduni. Põlvalaste kasuks viskas Sillaste kuus, Henri Hiiend viis ning Mathias Rebane ja Stanislav Holodjuk kolm väravat.

"Pika sõidu tõttu olid meestel avapoolajal jalad tuimad, aga teisel saime mängu käima. Eriti hakkas toimima kaitse, mille pealt tuli teravaid rünnakuidki. Mitmel korral oli võimalusi mäng ära otsustada, kuid jätsime need kasutamata. Lõpp läks kahjuks eemaldamiste nahka," kommenteeris Serviti peatreener Kalmer Musting.