Kaitseliit tuleb saartel politseile appi

Kaitseliitlased aitavad politseinikke ka Valga-Valka piiril.

FOTO: Arvo Meeks

Saaremaa ja Muhu valla elanike tervise ja elu kaitseks rangemaks muudetud eriolukorra piiranguid tuleb politseile appi kontrollima kuni 40 kaitseliitlast.

«Täna saime teada, et Covid-19 tõttu on Eestis surnud veel kaks inimest, kellest üks Saaremaal. Minu sügav kaastunne kõigile leinajatele. Meist igaühe käitumisest sõltub, kas suudame tõkestada Covid-19 ränka levikut. Saaremaale ja Muhumaale tuleb appi kaitseliit, et hoida meie inimeste elu ja tervist,» ütles eriolukorra juht Jüri Ratas eile hommikul.

Viiruse kiire leviku tõttu Saaremaal muutis eriolukorra juht eile rangemaks kohapealsed liikumiskeelud ja -piirangud, mis tähendab ka järelevalve suurenemist. Kuna eriolukord on politsei- ja piirivalveametile juba toonud kaasa rohkem tööd, tuleb kaasata enam inimesi.

Lisaks ulatuslikumale patrullile hakatakse ühiselt kontrollima potentsiaalseid kogunemiskohtasid, pisteliselt ka koduse karantiini nõude täitmist ja 2+2 reegli täitmist.

Seetõttu otsustas valitsus kokkuleppel presidendi, kaitseministeeriumi ja kaitseliiduga kaasata homsest politseile appi ööpäevas kuni 40 kaitseliitlast. See arv näitab, et korraga ei tohi teenistuskohustusi täita rohkem kaitseliitlasi. Kui arvestada puhkeaega ja inimeste vahetumist, võib kaasatud kaitseliitlaste arv olla suurem.

Saaremaal moodustatakse politseinikust ja kaitseliitlasest patrullekipaažid. Lisaks ulatuslikumale patrullile hakatakse ühiselt kontrollima potentsiaalseid kogunemiskohtasid, pisteliselt ka koduse karantiini nõude ja 2+2 reegli täitmist. Väljas tohib liikuda üksi või kahekesi ning teistega tuleb hoida kahemeetrist vahemaad. See piirang ei kehti koos liikuvale perele.

Kaitseliidu tegevliikmed kannavad ülesande täitmisel kaitseväe vormiriietust koos ohutusvestiga, millel on hästi nähtav tähistus «Korrakaitse».

Täna jõustuv korraldus kehtib kaitseliidu kaasamise vajaduse äralangemiseni, kuid mitte kauem kui eriolukorra lõpuni. 

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles