Milvi Visnapuu sulest ilmus mahukas käsipalliõpik

Värskelt ilmunud õpik "Käsipall liikumisõpetuses".

FOTO: Eesti käsipalliliit

Värskelt tuli trükikojast kogenud spordipedagoogi ja käsipallitreeneri Milvi Visnapuu koostatud teos "Käsipall liikumisõpetuses", mis on mõeldud abimaterjaliks kooliõpetajatele ja alustavatele treeneritele.

83-leheküljeline õpik ilmus koostöös Eesti Käsipalliliidu (EKL) ning Spordikoolituse ja

-Teabe Sihtasutusega.

Õpiku esimeses osas käsitletakse minikäsipalli õpetust, ja seda just mängupõhise metoodikaga. Rõhuasetus on ründemängul, mis lastele emotsionaalsem ja suuremat naudingut pakkuv. Esitletakse ka hulk erinevaid liikumismänge käsipalli õpetamiseks juba eelkoolieas ja algklassides. Põhikooli- ja gümnaasiumitasemele jõukohane materjal on toodud õpiku teises osas.

"Ise pean õpiku sihtrühmadeks just koolis töötavaid liikumisõpetuse õpetajaid või alustavaid treenereid. Õpiku ülesehitus ja materjal ei eelda mängukogemust, vaid annab võimaluse õpetajale või treenerile olgu siis lasteaias või algklassis alustades koos lastega areneda," kirjeldas õpiku autor Milvi Visnapuu.

"Kasutatud on lihtsamat keelt ja vähem näiteks kaitsemängu spetsiifikat, eriti esimeses osas. Põhisuunitlus on just mängulisusele, sest käsipall on lihtne spordiala ning tugineb laste loomulikele tegevustele – jooksmine, hüppamine, ja viskamine," sõnas EKLi kutsekomisjoni esimees ja pikki aastaid Tartu Ülikoolis õppejõuna töötanud Visnapuu.

"Idee tekkis umbes aasta tagasi ja kuna olen aastaid ülikoolis õpetanud noori, kes sinna tulles käsipallist midagi ei teadnud, siis usun, et ka täiesti nullist on võimalik alustada. Käsipall ei nõua erilisi vahendeid ning seda saab mängida nii väikestes kui suurtes saalides, aga ka murul, korvpalliplatsil ja rannas," lisas Visnapuu.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles