Taas põles mitmel pool kulu

Kulupõleng. Foto on illustratiivne.

FOTO: Marko Saarm

Ka viimasel märtsipäeval tuli Lõuna-Eesti päästjatel mitmel pool maastikupõlenguid kustutamas käia.

 

Kella 15.38 ajal süttis Setomaa vallas Võõpsu külas lõkkest kulu. Päästjad hoidsid ära leviku metsanoorendikule ning kustutasid kulu.

Kell 17.49 käisid päästjad Tõrva linnas kustutamas järelevalveta lõket, millest oli süttinud ka veidi metsaalust kulu. Ohutusnõudeid eirava lõkke süüdanud vanemale mehele selgitati ohutusnõudeid.

Kella 18.42 ajal kustutasid päästjad Võru linnas Vee tänaval põlema pandud kulu ja pilliroo. Teataja sõnul olid põlengu alguses sealt ära jooksnud umbes 12aastased poisid, kelle tegevust põlengu süttimisega seostati. Esialgu poisse tabada ei õnnestunud.

Päästeamet rõhutab, et lastevanematel tuleb oma järglastele selgitada lahtise tulega seotud ohte ning keelata neil tulega mängimine. Metsa või hoonetele leviv kulupõleng toob kaasa korvamatud kahjud ja võib seada ohtu inimelud. Eelmise aasta aprilli alguses hukkus Võrumaal Kasaritsa külas kulupõlengus 71aastane naine. Igal kevadel kulub palju päästjate aega ja jõudu kulupõlengute kustutamiseks, mis saavad alguse maha visatud tikust või suitsukonist või hooletust lõkkepõletamisest.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles