Lisandus 5 Covid-19 positiivset, neist üks Valgamaal

Arved Breidaks
, reporter
Copy
Valga haigla juures saab anda viiruseproove.
Valga haigla juures saab anda viiruseproove. Foto: Arvo Meeks / LEPM

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 899 COVID-19 viiruse testi, millest 5 proovi osutusid positiivseks, neist üks Valgamaal.

Kuigi terviseamet viie lisandunud positiivse testi maakondlikku jagunemist hulga väiksusele viidates ei avaldanud, näitab avalike andmete võrdlus, et võrreldes eilsega on Valgamaal lisandunud üks positiivne test tõstes selle diagnoosi saanud inimeste arvu seitsmeni.

Võru- ja Põlvamaal pole positiivsete testide arv muutunud, nendes maakondades on kinnitatud haigusjuhtude arvud vastavalt 74 ja 6.

12. aprilli hommikuse seisuga vajab Eestis uue koroonaviiruse tõttu haiglaravi 153 inimest, kellest 11 on juhitaval hingamisel. Haiglatest on välja kirjutatud 98 inimest. Viimase ööpäeva jooksul suri Eestis COVID-19 tõttu 83-aastane naine, kokku on Eestis koroonaviiruse tõttu surnud 25 inimest.

Kokku on Eestis tänaseks tehtud 30 349 testi, nendest 1309 ehk neli protsenti on osutunud positiivseks.

Sel nädalal uuendas terviseamet testimise strateegiat: alates 8. aprillist said perearstid õiguse põhjendatud kahtluse korral suunata testimisele kõiki koroonaviirusele viitavate sümptomitega inimesi sõltumata vanusest ja kaasuvatest haigustest.

Haigestumise korral tuleb pöörduda oma perearsti poole, kes otsustab testimise vajalikkuse üle ning vajadusel suunab testimisele. Arst hindab iga üksikut juhtumit eraldi. Testimisstrateegia uuendamise eesmärk on saada täpsem epidemioloogiline ülevaade SARS-CoV-2 levikust Eestis. See võimaldab täpsemalt hinnata seniseid sekkumisi ja planeerida järgnevaid meetmeid.

Tänase seisuga on enim nakatunuid on jätkuvalt vanusegrupis 55-59 (11%), järgnevad 45-49 ja 50-54 kumbki 10%.

Seoses riigis välja kuulutatud eriolukorraga kehtib esialgu 1. maini kõigis sotsiaalhoolekande-asutustes, haiglates ja kinnipidamisasutustes külastuskeeld. COVID-19 nakkuse leviku takistamiseks peatati plaaniline ravi väljaspool riiklikku haiglavõrku.

Eraraviasutused ja hambaravikliinikud jätkavad ainult vältimatu abi pakkumist. Plaaniline ravitegevus peatatakse, et tõkestada nakkuse levikut ning hoida kokku isikukaitsevahendeid. Juba alustatud plaanilise ravi lõpuleviimise otsustab arst koos patsiendiga, hinnates igat üksikut juhtu. Lõpuni  peab viima plaanilised tegevused, mille katkestamine seaks ohtu inimese tervise.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles