P, 29.01.2023

Piirivalvurid pidasid Valgamaal kinni ebaseadusliku piiriületaja

Mees käis Lätist õlut ostmas
Lõuna-Eesti Postimees
Piirivalvurid pidasid Valgamaal kinni ebaseadusliku piiriületaja
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Eesti ja Läti vaheline piir.
Eesti ja Läti vaheline piir. Foto: Arved Breidaks

Nädalavahetusel avastasid piirivalvurid ühe džiibi liikumise Valgamaal Eesti-Läti piirialal, kus sõiduk liikus mööda kitsast metsarada Eestist Lätti kohas, kus piiriületus ei ole lubatud.

Sõiduki andmed talletati edasiseks uurimiseks ja umbes tunni möödudes oli sama džiip samal metsateel ning ukerdas ebaseaduslikult piiri ületades Lätist tagasi Eestisse.

Piirivalvurid peatasid sõiduki ning pidasid roolis olnud 33-aastase mehe ebaseadusliku piiriületuse tõttu kuriteos kahtlustatavana kinni. Autos oli tal kaks kasti Lätist ostetud õlut.

«Autojuhi selgitused on praeguseks võetud ning ühtegi head põhjust tal piiririkkumisele ei olnud,» kirjeldas piirivalvebüroo juht Meelis Saarepuu. Mees teadis, et piirikontroll on ajutiselt taaskehtestatud ning piiripunktide vahelisel alal piiriületus keelatud. Samuti teadis, et Eestisse naasmine toob kaasa kahenädalase kohustuse kodus püsida.

«Kahju, et mõne inimese käitumine toob kaasa võimaluse, et kriisi lahenemine venib. Piiririkkumine tõi sellele mehele kaasa kriminaalmenetluse, mille lõpuks selgub, mis hinda peab mees maksma oma mõtlematu käitumise ja kahe kasti õllede eest,» sõnas Saarepuu.

Eesti-Läti piiril ajutise piirikontrolli taaskehtestamise järel on piiri lubatud ületada üksnes selleks ette nähtud ajutiste piiripunktide kaudu Valgas, Muratis, Lillis ja Iklas.

Piiripunktide vahelisel alal piiri ületamine on tegu, mille eest võidakse sõltuvalt olukorrast võtta vastutusele ka kriminaalkorras.

Märksõnad
Tagasi üles