Ööpäevaga lisandus kuus positiivset testi

Haiglas olevate koroonapatsientide hulk on kahanenud 37 inimeseni. Foto on illustratiivne.

FOTO: Mailiis Ollino

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 1280 haigust COVID-19 põhjustava SARS-CoV-2 viiruse esmast testi, millest 6 ehk 0,5 protsenti osutus positiivseks.

Rahvastikuregistri andmetele tuginedes lisandus 3 positiivset testi tulemust Harjumaale (nendest 2 Tallinna) ja 2 Pärnumaale, ühel juhul on maakond teadmata.

21. mai hommikuse seisuga vajab Eestis koroonaviiruse tõttu haiglaravi 37 inimest, neist 2 oli juhitaval hingamisel. Tänaseks on haiglast koju saadetud 311 inimest, lõpetatud 322 haigusjuhtumit.

Tänase seisuga on tervenenud 1488 inimest. Neist 963 inimese haigusjuhtum on lõpetatud (64,7%),  525 inimese puhul (35,3%) on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil.

Uusi surmajuhtumeid ööpäeva jooksul ei lisandunud, kokku on koroonaviirus Eestis nõudnud 64 inimese elu.

Eestis on kokku tehtud üle 73 tuhande esmase testi, nendest 1800 ehk 2,4 protsenti on olnud SARS-CoV-2 viiruse suhtes positiivsed. Võrumaal on haigestumisi registreeritud 86, Valgamaal 9 ja Põlvamaal 6.

Terviseamet tuletab meelde, et hoolimata eriolukorra lõppemisest tuleb haigust COVID-19 põhjustava koroonaviiruse SARS-CoV-2 leviku vältimiseks endiselt nii hoolikalt käsi pesta, haigena koju jääda kui kaaskodanikele piisavalt hingamisruumi jätta. Koroonaviirus levib nakkuslikult inimeselt tervele eelkõige lähikontakti teel. Lähikontaktiks loetakse olukorda, kus inimesed on 15 minuti vältel teineteisele lähemal kui 2 meetrit.

COVID-19 on piisknakkushaigus, mida põhjustab aevastamisel ja köhimisel inimeselt inimesele ning saastunud pindade ja pesemata käte kaudu leviv SARS-CoV-2 viirus.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles