Üks Põlvamaa positiivne koroonaproov tühistati

LEPM
Copy
Koroonaviiruse testid.
Koroonaviiruse testid. Foto: Tairo Lutter

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 1 247 haigust COVID-19 põhjustava SARS-CoV-2 viiruse esmast testi, millest 0,1 protsenti ehk ühe inimese testi tulemus osutus positiivseks. Täna on tühistatud 15. juuni statistikas avaldatud Põlvamaa positiivne testi tulemus.

Rahvastikuregistri andmete järgi laekus positiivne testi tulemus Ida-Virumaale, tegemist on peresisese nakatumisega.

Täna on tühistatud 15. juuni statistikas avaldatud Põlvamaa positiivne testi tulemus. Põlvamaal on seni positiivse proovi andnud seitse, Valgamaal 10 ja Võrumaal 87 inimest.

18. juuni hommikuse seisuga vajab Eestis koroonaviiruse tõttu haiglaravi 12 inimest, juhitaval hingamisel pole ühtegi patsienti. Uusi surmajuhtumeid ööpäeva jooksul ei lisandund. Kokku on Eestis koroonaviirus nõudnud 69 inimese elu.

Tänaseks on haiglast koju saadetud 362 inimest, lõpetatud 375 COVID-19 haigusjuhtumit.

Tänase seisuga on tervenenud 1 748 inimest. Neist 1 344 inimese haigusjuhtum on lõpetatud (76,9%), 404 inimese puhul (23,1%) on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil, st ootab tervenemise kinnitamist.

Eestis on kokku tehtud enam kui 100 tuhat esmast testi, nendest 1 977 ehk 2,0 protsenti on olnud SARS-CoV-2 viiruse suhtes positiivsed. Koroonatestide täpsemat statistikat saab vaadata www.terviseamet.ee/koroonakaart.

Terviseamet tuletab meelde, et COVID-19 põhjustava koroonaviiruse SARS-CoV-2 leviku vältimiseks endiselt nii hoolikalt käsi pesta, haigena koju jääda kui kaaskodanikele piisavalt hingamisruumi jätta. Koroonaviirus levib nakkuslikult inimeselt tervele eelkõige lähikontakti teel. Lähikontaktiks loetakse olukorda, kus inimesed on 15 minuti vältel teineteisele lähemal kui 2 meetrit.

COVID-19 on piisknakkushaigus, mida põhjustab aevastamisel ja köhimisel inimeselt inimesele ning saastunud pindade ja pesemata käte kaudu leviv SARS-CoV-2 viirus.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles