Sisukord
Uudised
Postimees

Taas lisandus 8 positiivset testitulemust

1 min lugemist
Koroonaviiruse drive-in testimine.   FOTO: Dmitri Kotjuh/ Järva Teataja/

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 481 haigust COVID-19 põhjustava SARS-CoV-2 viiruse esmast testi, lisandus 8 positiivset testitulemust.

Rahvastikuregistri andmete järgi laekus 3 positiivset testi tulemust Ida-Virumaale (2 Narva linna), 3 Harjumaale (2 Tallinnasse), 1 Läänemaale ja 1 Tartumaale. Kaks nakatunut lisandus eile tuvastatud Ida-Viru koldele (kokku 5 inimest). Ühel juhul toimus nakatumine töökohal ja inimene oli juba varasemat kontaktsena jälgimisel. Ühel juhul tuvastati nakatumine enne plaanilist operatsiooni. Ühel juhul toimus nakatumine peresiseselt. Ühel juhul toodi nakkus välismaalt. Kahel juhul on nakatumise päritolu hetkel teadmata.

9. juuli hommiku seisuga vajas Eestis koroonaviiruse tõttu haiglaravi kolm inimest, juhitaval hingamisel pole ühtegi patsienti. Uusi surmajuhtumeid ööpäeva jooksul ei lisandunud. Kokku on Eestis koroonaviirus nõudnud 69 inimese elu.

Tänase seisuga on tervenenud 1889 inimest. kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil, st ootab tervenemise kinnitamist.

Eestis on kokku tehtud enam kui 111 000 esmast testi, nendest 2011 ehk 1,8 protsenti on olnud SARS-CoV-2 viiruse suhtes positiivsed. Võrumaal on nakatunuid tuvastatud 87, Valgamaal 11 ja Põlvamaal 6.

Terviseamet tuletab meelde, et COVID-19 põhjustava koroonaviiruse SARS-CoV-2 leviku vältimiseks endiselt nii hoolikalt käsi pesta, haigena koju jääda kui kaaskodanikele piisavalt hingamisruumi jätta. Koroonaviirus levib nakkuslikult inimeselt tervele eelkõige lähikontakti teel. Lähikontaktiks loetakse olukorda, kus inimesed on 15 minuti vältel teineteisele lähemal kui 2 meetrit.

COVID-19 on piisknakkushaigus, mida põhjustab aevastamisel ja köhimisel inimeselt inimesele ning saastunud pindade ja pesemata käte kaudu leviv SARS-CoV-2 viirus. LEPM

Seotud lood
08.07.2020 13.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto