Ööpäevaga lisandus üks positiivne koroonatest
Uus nakkuskolle on Tartu baar Naiiv!

Kultuuribaar Naiiv.

FOTO: Laila Kaasik

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 257 haigust COVID-19 põhjustava SARS-CoV-2 viiruse esmast testi, lisandus üks positiivne testitulemus.

Rahvastikuregistri andmete järgi laekus positiivne tulemus Tartu linna, nakatumine on seotud ööklubi Vabank puhanguga. Kokku on puhangus seni haigestunud üle Eesti 29 inimest, neist 17 Tartu linnas, kus on hetkel tuvastatud 162 lähikontaktset.

Lisaks 18. juulil toimunud peole ööklubis Vabank, kus viibis nakatunud isik, on tuvastatud 5 nakatumist inimeste hulgas, kes viibisid 24. juulil baaris Naiiv. Seal viibis ka soomlane, kes hiljem andis kodumaal positiivse proovi. Terviseamet palub kõigil sellel ajal seal viibinutel oma tervist jälgida ja sümptomite tekkimisel koheselt perearsti poole pöörduda.

3. augusti hommikuse seisuga vajas Eestis koroonaviiruse tõttu haiglaravi 5 inimest, juhitaval hingamisel ei olnud ühtegi patsienti. Uusi surmajuhtumeid ööpäeva jooksul ei lisandunud. Kokku on Eestis koroonaviirus nõudnud 63 inimese elu.

Tänaseks on haiglates lõpetatud 393 COVID-19 haigusjuhtumit 380 inimesega. Tervenenud on 1935 inimest. Neist 1467 inimese haigusjuhtum on lõpetatud (75,8%), 468 puhul (24,2%) on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil, vaid ootab tervenemise kinnitamist.

Eestis on kokku tehtud enam kui 120 000 esmast testi, nendest 2080 ehk 1,7 protsenti on olnud SARS-CoV-2 viiruse suhtes positiivsed.

Tagasi üles
Back