Lisandus 57 positiivset testi

Positiivne koroonaproov. Pilt on illustreeriv

FOTO: shutterstock.com

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 2374 haigust COVID-19 põhjustava SARS-CoV-2 viiruse esmast testi, millest 57 tulemus osutus positiivseks.

Rahvastikuregistri andmete kohaselt laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusesse nakatumine tuvastati 37 inimesel. Neist 30 on Tallinnast. Ida-Virumaale  laekus seitse uut positiivset testi tulemust, Läänemaale kaks, Hiiumaale üks ja Pärnumaale üks. Üheksal juhul puudus positiivse proovi andnul rahvastikuregistris registreeritud elukoht.

Harjumaale lisandunud 37 haigusjuhust nelja puhul on tegemist varasemate haigete lähikontaktsetega ning kaheksal juhul on tegemist Ida-Tallinna keskhaigla töötajatega. Ülejäänud nakatumiste asjaolud on veel täpsustamisel.

Perioodil 21.-22. september lisandunud haigusjuhtudest oli ühel juhul tegemist Poolast sisse toodud nakkusega, seitsmel juhul oli tegemist varasemate haigestunute kontaktsetega ning kaks juhtumit olid seotud Ida-Tallinna keskhaiglaga (üks töötaja ja üks patsient).

Terviseameti Põhja regionaalosakonna jälgimisel on kuus aktiivset kollet, millest Kadrioru sünnipäeva koldega on seotud 26 ja Tallinna Männi lasteaia koldega 10, töökoha koldega kuus, perekonna koldega kuus ja  Läänemere gümnaasiumi koldega 19 inimest. Ida-Tallinna keskhaigla koldes oli tänahommikuse seisuga 11 nakatunut.

Kokku on seoses koroonaviiruse levikuga terviseameti Põhja regionaalosakonna jälgimisel 1912 inimest, kellest 235 on haigestunud.

Ida-Virumaale lisandunud seitsme uue juhtumi puhul on kahel juhul tegemist varasemate nakatunute lähikontaktsetega, kahel juhul nakatuti töökohas, ühel juhul toodi haigus sisse Venemaalt ning ülejäänud nakatumiste asjaolud on veel väljaselgitamisel.

Kokku on Ida regioonis viis aktiivset kollet, millest Kohtla-Järve töökoha koldega on seotud seitse, Sillamäe töökoha koldega 11 ja tutvuskonna koldega 29 inimest. Tammiku põhikooli koldes on 11 inimest. Täna hommikust lisandus Kohtla-Järve sünnipäeva kolle viie inimesega.  Ida regionaalosakonna jälgimisel on 816 inimest, kellest on haigestunud 149.

Lõuna regioonis on tänahommikuse seisuga kolm kollet: Võru sünnipäev (22 inimest), Itaalia reisi kolle (üheksa haigestunut) ja matuse kolle (11 inimest). Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on koroonaviirusega seoses 206 inimest, kellest 32 on haigestunud.

Kaks uut Läänemaa nakatunut on seotud Nostalgiapäevade Vanakino üritusega, Hiiumaa juhtum on sisse toodud reisilt Läti-Leedu-Poola. Lääne regionaalosakonnas on jälgimisel 113 inimest, kellest 11 on haigestunud.

Kuna lähikontaktiks loetakse olukorda, kus inimesed viibivad teineteisele lähemal kui 2 meetrit ja pikema aja jooksul kui 15 minutit, siis haigena koosviibimisele minek on kindel viis oma sõpru nakatada: sageli viibitakse tunde tihedalt koos kinnises ruumis ning räägitakse valjul häälel. Viimane aitab viiruseosakestel aga veelgi paremini levida.

Kindlasti võiksid üritustel osalejad oma telefoni paigaldada koroonaäpi HOIA, mis aitab võimalikku lähikontakti tõhusamalt tuvastada.

23. septembri hommikuse seisuga vajas Eestis koroonaviiruse tõttu haiglaravi 26 inimest, juhitaval hingamisel oli kaks patsienti.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 33,71.

Eestis on kokku tehtud üle 194 000 esmase testi, nendest 3033 ehk 1,55 protsenti on olnud SARS-CoV-2 viiruse suhtes positiivsed.

Võrumaal on seni haigestumisi diagnoositud 117, Valgamaal 12 ja Põlvamaal 10.

Järgmised nädalad on kriitilised viiruse kontrolli alla saamiseks. Kui oled olnud haigestunud COVID-19 positiivse inimesega lähikontaktis, siis püsi kodus ja jälgi oma tervist 14 päeva jooksul. Koju tuleb jääda mistahes haigussümptomite korral ja võtta ühendust oma perearstiga. Väldi kontakte teiste inimestega, järgi käte- ja hingamisteede hügieeni. Poodi või apteeki võib minna ainult äärmisel vajadusel, kasutades kõiki ettevaatusabinõusid: kandes maski, hoides distantsi ning järgides käte- ja hingamisteede hügieeni. Isolatsioonis viibides võib liikuda üksi vabas õhus, näiteks metsarajal maskita, vältides kontakti teiste inimestega.

Tagasi üles
Back