Sisukord
Uudised
Paberleht

Valga vallavanem valiti Keskerakonna volikogu aseesimeheks

2 min lugemist
Ester Karuse  FOTO: Arvo Meeks

Eesti Keskerakonna volikogu istungil valiti esimeheks Riigikogu sotsiaalkomisjoni esimees ja Pirita piirkonda juhtiv Tõnis Mölder. Ainsa kandidaadina volikogu esimeheks pürginud Tõnis Mölder sai 103 poolthäält 120-st võimalikust. Mölderi ettepanekul kinnitas volikogu aseesimeesteks Valga vallavanema Ester Karuse ja Lasnamäe linnaosa vanema Vladimir Sveti.

Ester Karuse lausus, et tal on hea meel, et Keskerakonna volikogu uus esimees Tõnis Mölder otsustas panustada nooremale generatsioonile. «Usun, et üheskoos moodustame dünaamilise meeskonna. Nii Tõnis Mölder, mina kui ka teine aseesimees Vladimir Svet oleme välja kasvanud Keskerakonna noortekogust. Ei ole saladus, et Keskerakonna toetus on suur just elukogenud inimeste hulgas. Tegelikult leidub meie valimisprogrammis palju põnevat ka noortele. Olgu selleks siis tasuta kõrghariduse eest seismine või keskkonnapoliitika, kus töötame looduse mitmekesisuse säilitamise ja elurikkuse suurenemise ning loomade õiguste kaitse nimel.»

Karuse lisas, et Keskerakonna volikogu komisjonidesse kuulub erinevate eluvaldkondade asjatundjaid. «Nende teadmisi ja panust tuleks senisest rohkem Keskerakonna poliitika kujundamisel kasutada. Valitsusvastutust kandes mõjutab Keskerakond olulisel määral elu Eestimaal. Ise soovin aktiivselt kaasa lüüa omavalitsus- ja regionaalkomisjoni ning maaelukomisjoni tegemistes. Seal saan edukalt rakendada oma kogemusi Valga vallavanemana ja hankida uusi teadmisi valdkondade spetsialistidelt.»

Tõnis Mölderi sõnul on Keskerakond täna harukordselt heas positsioonis. "Oleme koalitsioonis nii riigis kui ka paljudes Eestimaa omavalitsustes. Meil on hea võimalus rääkida kaasa erinevate otsuste ja seisukohtade kujundamisel kogu riigis. Keskerakonna volikogu senised juhid on rajanud selge visiooni ning hoidnud meie lippu kõrgel. Tahan seda kvaliteeti jätkata ning oma noorusliku energia suunata volikogule veel järgmise käigu leidmiseks," rõhutas Tõnis Mölder.

Volikogu aukohtu liikmeteks valiti Avo Keel, Vladimir Šokman, Toomas Väinaste, Peeter Mardna, Aavo Vään, Külli Land, Aivo Toomistu, Priit Kaup, Jaanus Kalev, Meelis Kurgpõld, Jaak Vihmand, Gennadi Popov, Janek Hiiemäe ja Aleksander Kuruson. Augustikuus toimunud Keskerakonna kongressil valiti aukohtu esimehena jätkama Tallinna abilinnapea Kalle Klandorf.

Seotud lood
09.10.2020 14.10.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto