Serviti sai järjekordse võidu

Alfred Timmo (viskel) aitas nädalavahetusel Põlva Servitit kahes võidumängus kümne tabamusega, neist kuus leidsid täna tee Tapa võrku.

FOTO: Helin Potter

Pühapäeval peeti Põlvas ja Viljandis kaks käsipallimängu, mis Eesti klubide jaoks nii Balti liiga kui ka kohaliku meistrisarja arvestusse läksid. Põlva Serviti alistas SK Tapa/N.R. Energy 31:26 (15:14) ning Viljandi HC tuli välja suurest kaotusseisust ning võitis HC Kehra/Horizon Pulp&Paperi 25:20 (7:12).

Viienda võidu Balti liiga tabelisse saanud Serviti tõusis liidri Dobele ZRHK Tenaxiga samale pulgale, kuid Läti meistril on üks mäng vähem peetud. Kehral ja Viljandil on neli silma ning Tapa jätkab kahe punkti peal.

Elmu Koppelmann: panime Põlva võidu nimel tööd tegema

Esimeses kohtumises Põlvas alustati tasavägiselt ja resultatiivselt ning mis huvitav, siis tehti seda laial rindel. Kui kaheksandaks minutiks näitas tabloo 5:5, oli värav kirjas juba kümnel mängijal! Tapa rünnak hakkas ühe libedamalt liikuma ning Rail Ageni ja Vahur Oolupi väravatest saadi 8:5 ette.

Serviti vahetas nii mängijaid kui ka kaitseformatsiooni ja kaheksaminutiliseks veninud väravapõua lõpetas tavapärane kaitsespets Indrek Neeme. Kaitses ei suutnud põlvalased aga kuidagi pidurdada Oolupit. Kui 20-aastane vasaksisemine seisuks 11:8 tegi, oli tema arvel juba kuus tabamust.

Siis tegi Serviti aga 6:0 vahespurdi ja juhtis 14:11, ent poolajavileks oli vahe pärast Oolupi tabamust minimaalne – 15:14. Teist pooltundi alustas Serviti suurepärase kaitsetööga ja kõik värava suunas lennanud pallid tõrjus esimese kaheksa minuti jooksul Christofer Viilop. Vahe kärises ja 36. minutil tuli Ülljo Pihuse viskest 19:14.

Ageni muukis lõpuks põlvalaste väravaluku lahti ning väravaid sadas tihedamas rütmis. Seda aga siiski mõlemal pool väljakut ja nii püsis vahe nelja-viie värava peal kohtumise lõpuni. Serviti sai 31:26 võidu, millesse Andris Celminš ja Alfred Timmo panustasid kuue väravaga. Kaotajate poolel olid täpsemad Ageni üheksa ja Oolup kaheksa tabamusega.

"Kaks mängupäeva nagu päev ja öö, viimane oli siis eile. Kehra vastu ei õnnestunud suurt miskit, aga täna suutsime Põlva panna võidu nimel tööd tegema. Pole tükk aega näinud, et nad niimoodi pingutaks. Tänasele päevale võiks kooliõpetajalikult panna hindeks nelja väikse miinusega," hindas Tapa peatreener Elmu Koppelmann.

Parimad väravakütid: Hendrik Koks (Viljandi) – 34, Vahur Oolup (Tapa) – 32, Mathias Rebane (Serviti) – 31, Rail Ageni (Tapa) – 28, Andris Celminš (Serviti) – 26, Marten Saar (Tapa) – 24, Mikk Varik (Viljandi) ja Alfred Timmo (Serviti) – 20 väravat.

Meistriliiga tabeliseis:

Tagasi üles
Back