P, 2.04.2023

Vana-Võromaa suitsusaunu saab nüüd broneerida veebi kaudu

LEPM
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Suitsusaun.
Suitsusaun. Foto: Kaisa Äärmaa

Vana-Võromaa suitsusaunu saab nüüd broneerida veebi kaudu. Broneerimise keskkond annab ülevaate suitsusaunadest, vabadest aegadest ning võimaldab tellida sauna ja selle eest ka maksta.

Mugavamaks ja kiiremaks on muutunud suitsusauna kogemuse tellimine endale sobival ajal, meelepärase ettevõtja juures. Suitusaunade online broneerimise keskkonna leiab Visitvoru veebi avalehelt.

Oma talu suitsusauna kombestikuga kutsuvad tutvuma, saunamõnusid nautima ja end argimaailmast välja lülitama: Mooska talu, Sepa talu, Tiku Puhkemajad, Hämsaare Puhketalu, Uhtjärve Ürgoru Nõiariik, Ööbikuoru Villa, Päivora talu, Vabaduse talu, Kivioru suitsusaun ja Ärni suitsusaun.

Võrumaa Arenduskeskuse turismikoordinaator Kadri Mopple rõõmustab uue veebilahenduse üle: «Mul on äärmiselt hea meel, et meie piirkonna suitsusauna omanikud on avatud uutele innovatiivsetele võimalustele. Praeguses muutunud turismimaailmas on üha olulisem kontaktivaba ja kiire suhtlemine. Piiratud reisivõimalused on süvendanud huvi “tagasi juurte juurde“ elamuste, privaatsuse ja uute teadmiste kogemise vastu - just seda kõike võimaldab meie kultuuripärandi, suitsusaunade ja suitsusaunakombestiku, online broneerimise keskkond, kus isegi ajal on aega - aigu om.»

«Savvusannah käümine om alati turgutus nii iholõ ku hengele, köüdüs ummi esivanõmbide ja vahtsidõ, viil sündümädägi põlvkondiga. Hindä sisse kaehtamine. Ja nüüd taa vahtsõnõ interneti ilm jätt rohkõmp aigu sannah käümises. Sannasõbra saava parhilla esi hindäle mõnõ silmäpilguga pasligu savvusanna ja sannaao kinni panda, rahagi är massa. Mooska taloh om jo paar kuud taad proovitu ja sannalidse omma rõõmsa: är om jäänü hulka uutmist ja kirju vaihtamist,» kõneleb Mooska talu saunanaine Eda Veeroja.

2014. aastal kanti UNESCO maailma vaimse kultuuripärandi esindusnimekirja Vana-Võromaa suitsusaunakombestik. Suitsusaun, lõunaeesti keeles savvusann, on tänapäevalgi Vana-Võromaal ja Setomaal igapäevases kasutuses. Suitsusaun on tuntud eelkõige pesemise kohana, aga põlistele kohalikele peredele on saunaga seotud olulised kombed, uskumused, tavad ja oskused. Saun on sageli tervendaja ja hingepide. Suitsusaun on elustiil.

Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Märksõnad
Tagasi üles