E, 3.10.2022

Serviti püüab homme ajalugu teha

Lõuna-Eesti Postimees
Serviti püüab homme ajalugu teha
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Põlvalaste peatreener Kalmer Musting tõdes, et mängus on tõesti palju.
Põlvalaste peatreener Kalmer Musting tõdes, et mängus on tõesti palju. Foto: Mati Määrits

Homme seisab Põlva käsipalliklubil Serviti ees otsustav kohtumine EHF European Cupi sarja kaheksandikfinaalis. Avamängu võõrsil Saratovi SGAUga 28 : 28 viiki mänginud põlvalased vajavad kodusaalis võitu või väiksemaskoorilist viiki, et kindlustada ajalooline edasipääs veerandfinaali. Kohtumine leiab aset Mesikäpa hallis – kahjuks publikuta.

Mängida eurosarjas 16 parema hulgas pole Eesti meistrile päris võõras kogemus, aga veerandfinaali pole veel ükski meie klubi murdnud. Serviti jõudis lähedale hooajal 2014/2015, kui kaheksandikfinaali avamängus Zaporožje ZTR kodus kolme väravaga alistati, ent Ukrainas jäädi viiega alla.

See-eest on Servitil suhteliselt värske kogemus, kuidas avamängu viigi järel kodus edasipääs kindlustada. Hooajal 2017/2018 tehti EHF Cupi sarja avaringis võõrsil tugeva Horvaatia klubi HRK Goricaga 21 : 21 viik, aga saadi siis Põlvas 25 : 21 võiduga edasi.

«Mängus on tõesti palju ja ajalugu võimalik teha nii meil kui ka Saratovil. Tegu on täiesti võrdsete vastastega, mida näitab ka avamängu tulemus. Vahe ehk vaid selles, et SGAU on täielik profimeeskond, meil aga käib enamik mängijaid tööl või õpib,» rääkis Serviti peatreener Kalmer Musting.

Ühtlasi läheb Serviti püüdma Eesti klubide esimest võitu Venemaa meeskonna üle. 2007. aastal tegi Serviti kodus Volgogradi Kaustikuga 29 : 29 viigi, kuid kaotas võõrsil. Aasta hiljem kaotas HC Tallas kahel korral Krasnodari SKIFile ning 2003. aastal jäi SK Reval-Sport samuti mõlemas mängus alla Voroneži Energiale.

«Saime Venemaalt kenasti tagasi ja ka kõik senised koroonatestid on negatiivsed. Seega oleme väga tõsiselt valmistunud, seda nii treeningute kui ka videoanalüüsi abil. Saratovlased saabuvad juba täna, nii et vaevalt neid reisiväsimus laupäeval enam kimbutab,» arvas Musting eile.

«Nüansse, mida muuta, või elemente, mida parandada nii kaitses kui ka rünnakul, on mitu. Kindlasti sõltub palju vastase tegutsemisest. Kas nad tegid oma parima etteaste kodupubliku ees või on neil veel juurde panna – see on küsimus,» analüüsis põlvalaste kogenud juhendaja. 

Märksõnad
Tagasi üles