Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

GALERII ⟩ Põlva- ja Võrumaa korravalvurid vaatasid tunnustust vastu võttes tagasi politsei 30 aastale
Lisatud Põlva rivistuse fotod

Politsei rivistus ning teenekamate tunnustamine Võrus. Ühispildil on tunnustuse pälvinud, sh teenistusastmes ülendatud. FOTO: Mati Määrits/Lõuna-Eesti Postimees

Nii Põlva- kui Võrumaa politseinikud kogunesid täna ennelõunal pidulikule rivistusele, et tähistada Eesti Vabariigi 103. sünnipäeva, vaadata tagasi taasloodud Eesti politsei 30 aastale ning võtta vastu tunnustused.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Mõlema maakonna keskuses pöördus kaasteeliste poole Lõuna prefekt Vallo Koppel, kes tundis erilist heameelt kolme kolleegi üle, kes on käinud politseiga ühte sammu kõik need 30 aastat. Need on Võru menetlusgrupi politseinik Kadri Jõgeva, Kagu patrullpolitseinik Lembit Parts ja Võru patrullpolitseinik Raul Sikk. Kõik kolm pälvisid 30 aasta teenistusristi.

Prefekt jagas möödunud aastad kolme kümnendisse. Kõige raskem oli esimene, mil kuritegevus lokkas ning oli puudu kõigest. Küll polnud puudu tahtest. «Tahte pealt tegemine on õilis, aga kulutab inimest. Seetõttu vahetus koosseisust 20 protsenti aastas,» tõdes politseikolonelleitnant.

Tagasi üles
Back