Tallinn lõpetas Serviti võiduseeria

LEPM
Põlva Serviti.
Põlva Serviti. Foto: Tairo Lutter

Käsipalli meeste meistriliigas peeti kaks väga põnevat kohtumist. Tallinn lõpetas liigaliider Põlva Serviti 21-mängulise võiduseeria, viigistas kodusaalis 30:30 (17:15). HC Kehra/Horizon Pulp&Paper aga kindlustas pronksmedalid, olles samuti kodus 22:21 (9:9) parem Viljandi HC-st.

21 liigamängu järjest võitnud Serviti ei saanud Tallinna vastu viigist enamat

Ehkki Tallinna ja Põlva Serviti vastasseisu algul särasid tõrjetega nii Armis Priskus kui ka Jürgen Lepasson, said põlvalased rünnaku paremini toimima ning põgenesid 5:1 eduseisu. Kümnendal minutil tuli Tõnis Kase tabamusest 7:2 ja Tallinna peatreener Risto Lepp võttis aja maha.

Kaitse tihenes ja seeläbi paranes ka rünnak ning vaikselt, aga kindlalt hakkas kodumeeskond lähemale tulema. Kahe Rauno Ausi värava järel tuli 24. minutil viik 12:12 ja hoo sisse saanuna lõpetas Tallinn poolaja 17:15 eduseisus. Teise pooltunni algul jätkati samast ning Markus Oliver Mädo viis võõrustajad 21:17 ette.

Serviti tõstis tempot, hakkas hästi leidma joonelt Ülljo Pihust ja viieminutilise spurdi järel tuli Alfred Timmo viskest 21:21. Siit edasi mängiti kohtumise lõpuni samas pingelises ja tasavägises rütmis – Tallinn läks juhtima ja Serviti viigistas. 75 sekundit enne lõpuvilet süttisid Timmo tabamuse järel tablool numbrid 30:30.

Tallinn kaotas rünnakul palli, kuid lõpusekundil tõrjus Marius Aleksejev koondisekaaslase Timmo ürituse ja kohtumine lõppeski viigiliselt. Mängu täpseimad olid Dmõtro Turtšenko pealinlaste ja Timmo põlvalaste poolel seitsme väravaga, koguni seitse meest said kirja neli tabamust.