L, 28.05.2022

Gaasigrilli plahvatus tekitas üle 200 000 euro suuruse kahju

LEPM
Gaasigrilli plahvatus tekitas üle 200 000 euro suuruse kahju
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1

Mai alguses Võru vallas Nooska külas oleva elumaja gaasigrilli plahvatusest alguse saanud põlengu kahjud ulatavad üle 200 000 euro.

Salva Kindlustuse varakahjude osakonna juhataja Karen Soosalu märkis, et kuna tulekahju oli nii intensiivne, siis ei jäänud grillist suurt midagi järele ning süttimise täpset põhjust ei olnud võimalik välja selgitada. «Ainuke positiivne asi juhtunu juures oli see, et pererahvas ei viibinud õnnetuse hetkel grilli läheduses. Vastasel korral oleks võinud tagajärjed veelgi kurvemad olla. Kui vara on kindlustatud, siis selle saab alati taastada,» lausus Soosalu. Ta lisas, et siiski mõningaid põletusi sai meesterahvas, kes põlengu alguses üritas pulberkustutiga tuld summutada.

Põlengu tagajärjel muutus hoone elamiskõlbmatuks ja hävines ka kogu majas sees olnud vara. «Nüüd tuleb hoone jäänused lammutada ja maja uuesti ehitada. Uue hoone ehitamiseks kulub esmasel hinnangul kuni 200 000 eurot. Lisaks paarkümmend tuhat eurot ka hoones hävinenud vara taassoetamiseks,» selgitas Soosalu.

Tagasi üles