Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

GALERII ⟩ Peaminister käis põlismetsas metsakaitsjaid kuulamas

Peaministri kutsusid Ootsipalu metsa Rainer Kuuba (vasakult), Lembit Maamets ja Mart Herman. FOTO: Mati Määrits/Lõuna-Eesti Postimees

Kagu-Eestis viibiv peaminister Kaja Kallas koos saatjaskonnaga järgnes kolmapäeval Põlva- ja Võrumaa piiril Ootsipalus kolmele Eesti metsa pärast muretsevale mehele, kes selgitasid talle enam kui 200-aastaste mändide all, miks ei tohiks metsa raiuda üksnes tööstuse huvides.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Endine metsaülem Mart Herman, metsakorraldusliku taustaga Lembit Maamets ning metsandusliku ja ökoloogilise haridusega erametsaomanik, Võru instituudi direktor Rainer Kuuba juhtisid valitsusjuhi tähelepanu esmalt asjaolule, et Ootsipalu männid hakkasid kasvama juba Prantsuse revolutsiooni ajal (1799) ning kui Napoleon käis Moskva all, oli siin 15-aastane noorendik. Maailma kõrgeim (46,6 meetrit) harilik mänd sirgubki Ootsipalus.

Lembit Maametsa andmeil on hea küpse metsa tagavara hektarilt 300 tihumeetrit, keskmine juurdekasv aastas on olnud kolm tihumeetrit. “Miks raiuda saja-aastast männikut, kui saaksime 200 aastaga mitu korda rohkem?” küsis ta.

Tagasi üles
Back