GALERII ⟩ Moostes peeti taas Linalaata

Arne Kalev on hobikorras juba kuus aastat Moostes laadalistele linast kangaid pakkunud. FOTO: Kristina Pihlapuu/Lõuna-Eesti Postimees

Moostes sai laupäeval teoks järjekordne Linalaat, kust leidis head-paremat maitsemeelele ja sai uudistada mitmesugust käsitööd.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Eelmisel aastal jäi Linalaat piirangute tõttu ära, kuid nüüd sumises juba kogu Mooste mõisa hoov laadalistest. «Ei julgenud liiga palju loota, aga samas oli ootus, et miskit ei ole toimunud ja kõik ju tahavad tulla,» ütles üks laada korraldajatest Agnes Joyet. Tema sõnul koguneski rahvast täpselt parajalt. Mõne kaupleja juures oli lausa järjekord, aga kõik mahtusid ilusti liikuma.

Kauplejaid registreerus laadale üle 80. Nende seas oli peale kohalike ka kaugemalt tulnuid: Viljandist ja Pärnu külje altki. «Pärast 80 registreerunut hakkasimegi juba piiri pidama, natuke selles hirmus, et ei julge nii suurt massi siia lasta,» seletas korraldaja. «Tegelikult saime nii mõnusalt kõik ära paigutatud ja salamisi mõtlesime juba, et järgmine aasta võib täitsa rohkem lubada.»

Tagasi üles
Back