Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Mõttekoda keskendus vanemaealistele

24. septembril toimus Võru vallamajas sotsiaalministeeriumi partnerlusprojekt „Vanemaealiste huvikaitse võimekuse arendamine" raames Võru valla mõttekoda "Kuidas suurendada vanemaealiste sotsiaalset aktiivsust, iseseisvust ja riigist sõltumatust?". FOTO: Birgit Pettai

24. septembril toimus Võru vallamajas sotsiaalministeeriumi partnerlusprojekt „Vanemaealiste huvikaitse võimekuse arendamine" raames Võru valla mõttekoda "Kuidas suurendada vanemaealiste sotsiaalset aktiivsust, iseseisvust ja riigist sõltumatust?".

Eesti Avatud Ühiskonna Instituudi juhataja Iris Pettai rääkis teemadel "Maailm vaatab vanemaealiseid kui võrdväärseid, mitte kui abitud" ning "Ka Võrumaal tuleb vanemaealiste potentsiaal avastada ja rakendada". Võru Pensionäride Päevakeskuse juhataja Astrid Hurt ja Võru vallavalitsuse täiskasvanute tugiisik Marianne Hermann jagasid oma kogemusi sellest, kuidas vanemaealisena olla Võrumaal sotsiaalselt aktiivne, iseseisev ja riigiabist sõltumatu.

Psühholoog Kersti Kõosaar mõtiskles aktiivsest ja sõltumatust inimesest abituks ja väetiks saamise teekonnast ja põhjustest, kuidas abitust ennetada ja sellest väljuda.

Lisaks teoreetilisele osale toimusid osalejatele arutelud töörühmades.

Fotol: Võru valla mõttekoda "Kuidas suurendada vanemaealiste sotsiaalset aktiivsust, iseseisvust ja riigist sõltumatust?"

Tagasi üles
Back