GALERII ⟩ Aasta raamatukoguhoidjaks võib saada ka kahe ja poole aastaga

Aasta maaraamatukoguhoidjat Margit Õkvat (paremal) tunnustab kolleeg Tiina Hoop. FOTO: Mati Määrits/Lõuna-Eesti Postimees

Põlvamaa aasta maaraamatukoguhoidja tunnustuse võttis Mooste Veskiteatris vastu Peri raamatukogu hoidja Margit Õkva, kes on seda ametit pidanud kõigest kaks ja pool aastat.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Tööle asudes seadis Õkva eesmärgiks kogukonna ühtekoondamise, sest raamatukogu ja kogukond peavad kokku kuuluma. Tema eestvõttel asutati 2019 Peri külaselts, esmakordselt valiti külavanem. Vähem kui aastase vahega on läbi viidud kaks külapäeva. 2020. aasta sügisel avati raamatukogu kõrval värkstuba, kuhu soetati kohaliku omavalitsuse programmi toel uhiuued kangasteljed.

Ürituste korraldamisel on Õkva peamised suunad olnud pärimuskultuur ja käsitöö, mõlemas on ta end palju täiendanud. Aluse on eestvedaja pannud väärikale allikaretke traditsioonile. Koos huvilistega võetakse ette umbes seitsme kilomeetri pikkune teekond koos piknikukorviga. Retked on pühendatud rahvakalendri ja kirjandustähtpäevadele.

01.12.2021 03.12.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto