L, 3.12.2022

Kaitseminister ja siseminister külastasid lisaõppekogunemist Okas

BNS
Kaitseminister ja siseminister külastasid lisaõppekogunemist Okas
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kaitseminister ja siseminister külastasid lisaõppekogunemist Okas.
Kaitseminister ja siseminister külastasid lisaõppekogunemist Okas. Foto: Kaitseministeerium

Kaitseminister Kalle Laanet ja siseminister Kristian Jaani külastasid esmaspäeval idapiiri Lõuna-Eestis, kus lisaõppekogunemisel Okas 2021 osalevad reservväelased ja kaitseliitlased paigaldavad tõkestustraati koostöös politsei- ja piirivalveametiga (PPA).

«Eesti kaitsevägi tugineb reservarmeele ning Okas 2021 kinnitab fakti, et kaitsevägi on kiire ja võimeline kõikides olukordades reageerima. Üksteist täiendav koostöö PPA-ga võimaldab reaalselt tugevdada riigipiiri julgeolekut – täpselt see ongi õpikunäide laiapindsest riigikaitsest,» lausus kaitseminister Kalle Laanet.

Samuti tänas ta kõiki lisaõppekogunemisele tulnud reservväelasi nende panuse eest Eesti julgeolekusse.

«See õppus on oluline, et harjutada kaitseväe ja PPA koostöövõimekust olukorraks, kus peame piiril toimuvale võimalikule ebaseaduslikule tegevusele kiiresti reageerima. Veendusin täna, et õppuse korraldus on laitmatu ja äärmiselt professionaalne. Ajutiste tõkete paigaldamine sujub viperusteta, kui kohati keerulised ilmastikuolud välja arvata. Samuti on rõõm tõdeda, et kõik kutsutud üksused saavutasid lahingvalmiduse. See näitab, et Eesti on ühtne ja inimesed, kelle töö ei ole igapäevaselt piiri valvata, on valmis tulema ja andma oma panuse väga lühikese etteteatamisajaga. See ongi laiapõhjaline riigikaitse,» ütles siseminister Kristian Jaani.

Ministritele andsid ülevaate lisaõppekogunemisest ja olukorrast idapiiril 2. jalaväebrigaadi ülem kolonel Tarmo Metsa, Lõuna prefektuuri prefekt politseikolonelleitnant Vallo Koppel ja Piusa kordoni juht politseikapten Paavo Mikson.

Tagasi üles