E, 8.08.2022

Võru vald tunnustas sädeinimesi

Lõuna-Eesti Postimees
Võru vald tunnustas sädeinimesi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Unikaalse looja tiitli sai Franka Gelencser.
Unikaalse looja tiitli sai Franka Gelencser. Foto: Mariliis Kivimäe/Võru vallavalitsus

Võru vald tunnustas Võru kultuurimajas Kannel sädeinimesi. Aasta kultuurilise algatuse eest kiideti Navi külaseltsi, unikaalse looja tiitli sai aga Franka Gelencser.

Aasta edukaks esinejaks nimetati Sulbi külateater, kultuurielu kirgastajaks Ermo Talvik, pärandikandjaks ja -hoidjaks Asta Tammsalu, aasta nooreks Nele Jõgeva. Veel tõsteti esile valla spordihing Vilja Ruuda ja terviseedendja Maire Kaur. Aasta küla tiitli sai Lasva küla, kogukondliku teo eest pälvis tunnustuse Marjametsa kettagolfipark.

Lisaks andis vald tänukirjad vabatahtliku töö eest turvalise elukeskkonna loomisel Orava vabatahtlikele päästjatele Daniel ja Mihkel Hakile, Lasva vabatahtlikele päästjatele Urmas Pindisele ja Mart Kallastele ning abipolitseinikele Einar Reiljanile ja Eve Breidaksile.

Hulk kodanikke sai tänukirja kodanikupäeva puhul. Nende seas olid külaseltside eestvedajad Laine Rehkli, Valli Lukin ja Maret Soon, aktiivne kogukonna ürituste eestvedaja ja kogukonnaliikmete märkaja ning kiitja Piret Haljend, Tagaküla laulu-mänguseltsi Kungla eestvedaja Ene Andrejev, kogukonna heaolu eest seisja Kaire Paloveer, Lasva raamatukogu luuleklubi eestvedaja Tea Kallaste, tulevikutäht lõõtsamängijana Madleen Olesk, aktiivne tervise­spordi edendaja Marianne Hermann, kodukontsertide korraldaja Karin Sepp ja aktiivne noortesündmuste korraldaja Marleen Paas.

Iris Adelia Sikk, Emma Sofia Meri ja Gerda Michelson said tunnustuse kui eakaaslastele koolitusi korraldavad noored. Kaisa Niilo aga tõsteti esile aktiivse noorte ja täiskasvanute ühiselt koos tegutsema liitja.

Veel pälvisid tunnustuse Mari Mandel noorte­tegevuste motiveerijana, Sirje Hütt õpetaja-motivaatorina spordivaldkonnas ning Loosi küla kogukond, kes kodukandis õpitubasid korraldanud. 

Märksõnad
Tagasi üles