K, 25.05.2022

Hooletu suitsetamine põhjustas põlengu

LEPM
Hooletu suitsetamine põhjustas põlengu
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Hooletu suitsetamine põhjustas põlengu. Foto on illustratiivne.
Hooletu suitsetamine põhjustas põlengu. Foto on illustratiivne. Foto: Eero Vabamägi

Päästeamet sai laupäeva õhtul väljakutse Valga linna Viljandi tänavale, kus kahekordses puumajas oli hooletu suitsetamise tagajärjel tekkinud põleng.

Päästjad said väljakutse õhtul kell 21.37 Valga linna, Viljandi tänav 37. Kohapeal selgus, et kahekordses puumajas oli kukkunud sigaret maha ja süüdanud voodi ees olevad paberid. Kiirabi kontrollis kohapeal üle ka ühe inimese tervislikku seisundit.

Päästeamet hoiatab hooletu suitsetamise eest. Suitsetamise tagajärjel süttis ööl vastu reedet ka Saaremaa vallas Üru külas  põlema elumaja, kust päästjad tõid välja kaks hukkunud eakat naist. Esialgsel hinnangul süttis maja põlema samuti hooletust suitsetamisest.

Päästjad juhivad tungivalt tähelepanu, et suitsuandur peab olema igas eluhoones ning suitsetada tuleb kindlasti hoonest väljas. Pärast suitsetamist tuleb sigaret hoolikalt tuhatoosi või näiteks veega purki kustutada. Põleva sigaretiga mugavalt voodisse või tugitooli heitmine on eluohtlik. Madratsi või pehmemööbli vahele pudenenud hõõguv suitsuots põhjustab tulekahju märkamatult ja vahel alles tundide möödudes.

Märksõnad
Tagasi üles