K, 25.05.2022

Põlvas jagatakse muuseumirotte

BNS
Põlvas jagatakse muuseumirotte
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Muuseumirott
Muuseumirott Foto: Eesti Meedia

Reedel toimub Põlvamaal Eesti muuseumide aastaauhindade konverents ja auhinnatseremoonia.

Maanteemuuseumis peetaval konverentsil tutvustavad nominendid möödunud aasta parimaid projekte ja võitjad kuulutatakse välja õhtusel auhinnagalal Põlva kultuuri- ja huvikeskuses. Muuseumide aastaauhindade jagamine on muuseumirahva pidupäev, kus tunnustatakse tublisid muuseumispetsialiste ja tuuakse esile muuseumitöö eri tahke.

«Muuseumid loovad tähendust, mis on oluline ja puudutab igaüht. Aga selleks, et pakkuda parimat, peavad muuseumid end pidevalt arendama ja tähelepanelikult kuulama, nii seda, mis mujal tehakse, kui ka seda, mida meie ühiskond vajab,» ütles muinsuskaitseameti muuseumivaldkonna juht Mirjam Rääbis.

Auhindu jagatakse alates aastast 2004 ja sellel aastal on võõrustaja rollis Põlvamaal asuv maanteemuuseum.

«Transpordiamet, mille koosseisu tänavust muuseumirottide galat võõrustav maanteemuuseum kuulub, teeb ka omalt poolt kummarduse muuseumirahvale, kes läbi keeruliste koroonaaegade on hoidnud muuseumid avatuna ning leidnud uusi põnevaid lahendusi, kuidas inimesi muuseumi kutsuda,» ütles transpordiameti avalike suhete teenistuse direktor Kaja Sepp.

Muuseumide aastaauhindade tänavusele konkursile esitati 93 taotlust. Laekunud ettepanekutest valisid konkursi nominendid välja kultuuriministeeriumi juures tegutseva muuseuminõukogu komisjonid.

Muuseumiroti auhindu jagatakse kümnes kategoorias: muuseumikogu arendaja, konserveerimistöö, muuseumihariduse edendaja, teadustrükis, teadusüritus, ajutine näitus, püsinäitus, muuseumiarendaja, kogukonna sõber ja eriauhind. Rändauhinnad ehk suured Muuseumirotid antakse välja aasta parima püsinäituse ja parima ajutise näituse eest. Aasta turundaja eriauhinna paneb välja Eesti Muuseumiühing ja kõige külastajasõbralikuma eriauhinna - rotilõks - annab ka sellel aastal omalt poolt välja EAS.

Iga kategooria võitjale on kultuurkapitali toel välja pandud rahaline preemia 1300 eurot, mille eesmärk on toetada erialast enesetäiendamist. Kõigile võitjatele kingitakse skulptor Tiiu Kirsipuu loodud pisikesed muuseumiroti kujud, rändauhinnana jäävad ringlema suured muuseumirotid näituse ja püsinäituse kategooria võitjale.

Märksõnad
Tagasi üles