E, 3.10.2022

Uue ülema sai ka 2. jalaväebrigaad

LEPM
Uue ülema sai ka 2. jalaväebrigaad
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kolonel Mati Tikerpuu.
Kolonel Mati Tikerpuu. Foto: Geidi Lovise Lee

Kui esmaspäeval sai uue ülema - kolonelleitnant Jaan Kesseli - Kuperjanovi jalaväepataljon, siis kolmapäeval Taara linnakus toimunud pidulikul tseremoonial võttis kolonel Mati Tikerpuu 2. jalaväebrigaadi juhtimise üle kolonel Tarmo Metsalt.

"Lahinguvalmis brigaadi ülema ametikoht on äärmiselt vastutusrikas. Soovin välja teenida kõikide brigaadi inimeste usalduse ja koos töötada selle nimel, et 2. jalaväebrigaad oleks parima väljaõppe ja tugeva meeskonnatundega üksus, kuhu kõik tahaksid teenima tulla," ütles 2. jalaväebrigaadi juhtimise üle võtnud kolonel Mati Tikerpuu.

Kolonel Mati Tikerpuu on kaitseväes teeninud 1997. aastast. Ta on teenistuses olnud erinevatel ametikohtadel õhutõrjepataljonis, kaitseväe peastaabis, 1. jalaväebrigaadis ning kaitseväe akadeemias. Enne 2. jalaväebrigaadi ülema ametikohale asumist teenis kolonel Tikerpuu kaitseväe peastaabi väljaõppeosakonna ülemana.

Lisaks teenistuslikele saavutustele on kolonel Tikerpuu nii kaitseväe, Eesti kui Euroopa meister sangpommispordis ning mitmekordne kaitseväe meister orienteerumises.

Kolonel Tarmo Metsa sõnul jääb viimast kolme aastat iseloomustama koroonaviirus, kuid haigusele vaatama oli brigaad tegus ning tulemuslik.

"Brigaad ei jätnud hoolimata koroonaviirusest jonni ega teinud allahindlusi töökvaliteedis. Kolme aasta jooksul laiendas brigaad ringkondlikult oluliselt sõjalise riigikaitse jalajälge ning parandas üldist positiivset kuvandit," ütles kolonel Metsa.

Kolmapäev oli kolonel Tarmo Metsa jaoks ühtlasi viimane päev tegevteenistuses ning edaspidi asub ta ametnikuna korraldama kaitseväe akadeemias õppe- ja teadustööd.

Märksõnad
Tagasi üles