K, 7.12.2022

Eeloleva nädala esimene pool tuleb tuuline ja sajune

Valmis tuleb olla elektrikatkestusteks
LEPM
Eeloleva nädala esimene pool tuleb tuuline ja sajune
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Vihmane ilm.
Vihmane ilm. Foto: Elmo Riig

Oktoobri esimese täisnädala alguses paisuvad tuuleiilid kohati 20 meetrini sekundis ja paljudes kohtades sajab vihma.

3. oktoobril laieneb Eesti kohale Venemaa ja Valgevene piirile jõudva aktiivse madalrõhkkonna loodeserv, mille mõjul paisub kirde- ja põhjatuul meil väga jõuliseks, vahendas keskkonnaagentuur. Tuule tugevnemine algab hommikutundidel. Päeval jätkub kirde- ja põhjatuule tugevnemine puhanguti 15-17 m/s, Virumaa rannikul ja Liivi lahe piirkonnas 15, puhanguti 20, õhtu poole Ida-Eestis kuni 23 m/s. Lehtedes olevad puud võivad niisuguse tuule käes kergemini murduda. Valmis tuleb olla ka elektrikatestusteks.

Ka sünoptik Kairo Kiitsak märkis sotsiaalmeedias, et nädala keskpaigast nädalavahetuseni on õhuvool edelast ja läänest ning merevee tase tõuseb. «Tugev tuul murrab puid, häirib elektrivõrku ja praamiliiklust,» hoiatas Kiitsak.

Keskkonnaagentuuri teatel on ööl vastu esmaspäeva vahelduva pilvisusega ilm ja üksikutes kohtades sajab vihma. Puhub idakaaretuul 2-8, rannikul puhanguti kuni 13 m/s. Sooja on 3-8, rannikul kuni 11 kraadi. Esmaspäeva päeval on Ida-Eestis pilves selgimistega ilm ja kohati sajab vihma. Lääne-Eestis on vahelduva pilvisusega sajuta ilm. Puhub kirde- ja põhjatuul 7-12, puhanguti 16, saartel ja rannikul 10-15, puhanguti 20 m/s. Sooja on 7-13 kraadi.

Teisipäeva öösel on pilves selgimistega ilm. Ida-Eestis sajab vihma ja sadu on kohati tugev. Puhub põhjatuul 8-15, saartel ja rannikul puhanguti 20 m/s. Hommikuks tuul veidi nõrgeneb. Sooja on 5-11 kraadi. Teisipäeva päeval on Lääne-Eestis vähese ja vahelduva pilvisusega sajuta ilm. Ida-Eestis on pilves ja vihmane, pärastlõunal sadu järk-järgult lakkab ja õhtuks pilved hajuvad. Puhub põhja- ja loodetuul 6-12, saartel ja rannikul puhanguti 15 m/s. Õhtuks tuul nõrgeneb. Sooja on 7-13 kraadi.

Kolmapäeva öö tuleb vahelduva pilvisusega, vastu hommikut aga pilvisus tiheneb. Hommikupoole ööd levib nõrk vihmasadu läänest itta. Läänekaaretuul puhub kiirusega 3-8 m/s. Hommikul tugevneb lõuna- ja edelatuul 5-11, saartel puhanguti 15 m/s. Õhutemperatuur on Ida-Eestis 0 kuni +6, Lääne-Eestis tuleb 5-11 kraadi sooja. Kolmapäeva päeval on pilves ilm ja ajuti sajab vihma. Puhub lõuna- ja edelatuul 6-11, saartel ja rannikul puhanguti 15 m/s. Sooja on 10-15 kraadi.

Märksõnad
Tagasi üles