Võru- ja Põlvamaal on jäävihma ja libeduse tõttu rasked teeolud (4)

Lõuna-Eesti Postimees
Copy
Teedel püsib libeduseoht.
Teedel püsib libeduseoht. Foto: Arved Breidaks

12. veebruari lõunast on sadanud jäävihma mitmel pool Eestis, ent teeolud on muutunud eriti keeruliseks Võru- ja Põlvamaa kõrvalteedel. Transpordiamet kuulutas esmaspäeval algusega kell 16.30 sealsetel kõrvalteedel välja rasketest ilmaoludest tingitud tavapärasest erineva hoolderežiimi.

Rasketest ilmaoludest tingitud tavapärasest erinev hoolderežiim kehtib kahe maakonna kõrvalteedel 13. veebruaril kella 10-ni.

Keskkonnaagentuuri prognoosi järgi sajab Lõuna-Eestis lund, lörtsi ja jäävihma, mis muudavad sealsed põhi- ja tugimaanteed väga libedaks ning kõrvalmaanteed raskesti läbitavaks. Põhja- ja Kesk-Eesti suuremad maanteed on hetkel peamiselt soolaniisked ja sõidutingimused on seal rahuldavad.

Ilmaprognoosi järgi levib alates õhtust lume, lörtsi ja jäävihma sadu üle mandri põhja suunas. Ainult Kirde-Eesti jääb ilma olulise sajuta. Õhutemperatuur on õhtul ja öösel +2...-9 kraadi vahel.

Transpordiamet tuletab meelde, et keeruliste ilmaolude korral tuleb sõidukijuhil olla äärmiselt ettevaatlik ja valida teeoludele vastav sõidustiil.

Palume liiklejatel arvestada, et talvised teeolud on muutlikud ning teekonda planeerides tuleb varuda rohkem aega, vajadusel vähendada sõidukiirust, vältida ohtlikke manöövreid ja hoida pikivahet. Kindlasti ei ole lubatud maksimaalne kiirus sobilik liiklemiseks tuisu, lumevaalude ja libedaga.

Kommentaarid (4)
Copy

Märksõnad

Tagasi üles